Кирило Шевченко допоміг збірній України вийти до плей-оф Всесвітньої шахової Олімпіади

Збірна України з шахів здобула право виступити у плей-оф Всесвітньої Олімпіади-2020, яка нинішнього року через пандемію коронавірусу проходить в онлайн-форматі. У складі «синьо-жовтої» дружини грають і двоє представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – легенда світових шахів Василь Іванчук та другокурсник Кирило Шевченко.

З 24-го липня по 30-е серпня 2020 року Міжнародна федерація шахів (ФІДЕ) проводить Всесвітню Інтернет-олімпіаду, в якій беруть участь національні збірні команди країн-членів організації. Загалом у п’яти дивізіонах змагаються збірні 163-ти країн планети, 40 з яких ведуть безпосередню боротьбу за чемпіонство та медалі. Звісно, в елітному дивізіоні виступає й збірна України.

Кожна команда складається з шести гравців основного складу: двох чоловіків, двох жінок та по одному юніору і одній дівчині віком до 20 років. У команді також може бути до шести гравців резерву – у такому ж співвідношенні, як основний склад.

СКЛАД ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ: чоловіки – Василь Іванчук, Антон Коробов (запасні – Володимир Онищук, Євген Штембуляк); жінки – Юлія Осьмак, Інна Гапоненко (запасні – Наталія Букса, Наталія Жукова); юніор – Кирило Шевченко (запасний – Віктор Матвіїшен); дівчина – Марія Бердник (запасна – Надія Шпанко).

У «Топ-дивізіоні» 40 національних збірних, 25 з яких були включені персонально (серед них і збірна України) та 15, що вийшли з відбірного турніру, на попередньому етапі було розподілено на чотири групи по десять команд у кожній, де зіграли кожна з кожною по одному матчу, що складався з шести партій. Контроль часу в кожній партії на всіх етапах становить 15 хвилин + 5 додаткових секунд за кожний зроблений хід, починаючи з першого. За перемогу в матчі нараховується два очки, за нічию – одне, за поразку – нуль. У разі рівної кількості турнірних очок у двох і більше команд місця визначаються за більшою кількістю очок, набраних у всіх партіях в матчах дев’яти турів.

По три кращі команди з кожної групи виходять до плей-оф, причому перші місця безпосередньо одразу у чвертьфінал, а решта вісім команд сьогодні і завтра гратимуть у 1/8 фіналу. Чвертьфінали заплановано на 27-е і 28-е число. У суботу, 29-го серпня, відбудуться обидва півфінали. Фінал пройде у неділю, 30-го серпня. Переможці фіналу отримають золоті медалі, переможені – срібні. Обидві команди, що зазнають невдачі у півфіналі, одержать бронзові медалі.

Збірна України на попередньому етапі виступала у групі -В-, де її суперниками були національні команди Азербайджану, Іспанії, Казахстану, Нідерландів, Норвегії, ПАР, Словаччина, Угорщини і Франції.

РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ

1-й тур
Україна – Іспанія – 3:3

2-й тур
Україна – Норвегія – 5:1

3-й тур
Україна – Франція – 5.5:0:5

4-й тур
Україна – Азербайджан – 3.5:2.5

5-й тур
Україна – Угорщина – 2:4

6-й тур
Україна – ПАР – 4:2

7-й тур
Україна – Нідерланди – 4.5:1.5

8-й тур
Україна – Словаччина – 5.5:0.5

9-й тур
Україна – Казахстан – 2.5:3.5

Необхідно відзначити дуже вдалий виступ на попередньому етапі студента ЛДУФК Кирила Шевченка (на фото), який показав стовідсотковий результат – шість перемог у шести партіях. Приємно відзначити, що це найкращий показник серед усіх учасників, які грали на юніорській дошці. Натомість, на жаль, несподівано невдало зіграв Василь Іванчук, який у чотирьох своїх партіях лише в дебютній грі з іспанцями розійшовся миром з Франциско Вальєхо, а потім зазнав трьох поразок, так і не здобувши бодай одної перемоги...

Втім, у підсумку підопічні випускника нашого Університету Олександра Сулипи, набравши 13 очок, виконали завдання мінімум – посіли третє місце у групі. На першому та другому місцях – відповідно збірні Азербайджану та Угорщини, які здобули по 14 очок, але у кавказців були кращими додаткові показники. Тепер в 1/8 фіналу українці зіграють проти збірної Китаю, яка стала другою у групі -В-.

ЗДОБУТОК КОЖНОГО З ШАХІСТІВ ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ
НА ПОПЕРЕДНЬОМУ ЕТАПІ
:

Василь Іванчук – 0.5 очка (зіграв 4 партії), Антон Коробов – 5 (7), Володимир Онищук – 3 (6), Євген Штембуляк – 1 (1),
Юлія
Осьмак – 3 (6), Інна Гапоненко – 3 (5), Наталія Букса – 2 (4),
Наталія Жукова – 2.5 (3), Кирило Шевченко – 6 (6),
Віктор
Матвіїшен – 2.5 (3), Марія Бердник – 4 (6), Надія Шпанко – 3 (3).

ТУРНІНІ ТАБЛИЦІ ГРУП ПОПЕРЕДНЬОГО ЕТАПУ

ПАРИ 1/8 ФІНАЛУ ПЛЕЙ–ОФ

Китай – Україна
Угорщина – Німеччина
Болгарія – Польща
Греція – Вірменія

Переможців 1/8 фіналу у чвертьфіналі чекають збірні Індії, Азербайджану, Росії та США, які посіли перші місця у групах -А-, -В-, -С- і -D- відповідно на попередньому етапі.