Кирило Шевченко: «Радий представляти ЛДУФК на світовій арені»

Новоспечений переможець першого онлайн-чемпіонату світу з шахів серед студентів у рапіді, студент другого курсу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Кирило Шевченко розповів про процес підготовки до світового форуму, матчі на турнірі та представництво України.

– Кириле, розкажіть більш детально про свій шлях у шахах.
– Я розпочав грати в чотири роки, у вісім – здобув третє місце на першості світу та Європи, а в дев’ять – став чемпіоном Європи з бліцу. У 14 років став, на той час, наймолодшим гросмейстером у Європі. У 2017 та 2018 роках був переможцем юнацького Гран-Прі. Також маю чимало перемог й на інших турнірах, до яких тепер додалася й звитяга на цьому чемпіонаті світу.

– Ви, хоч і є киянином, навчаєтесь та виступали на цьому чемпіонаті за Львівський державний університет фізичної культури. Чому саме такий вибір?
– Львів – дуже шахове місто. До мене тут ставляться з великою повагою, тож я радий представляти цей університет на світовій арені.

– Скільки часу готувалися саме до цих змагань?
– Про те, що братиму участь на чемпіонаті світу, дізнався приблизно за тиждень до початку змагань. Практично одразу розпочав підготовку: проаналізував як грають основні суперники та підтримував себе у формі.

– Наскільки очікуваним був склад учасників суперфіналу?
– Насправді несподіванка була лише в одній групі. Вийшов не рейтинг-фаворит, але теж дуже сильний спортсмен, міжнародний майстер. Решта ж серед тих, хто мав найвищий рейтинг у групі, вийшли до суперфіналу.

– Наскільки за період пандемії вже звикли до онлайн-шахів? Чи класичні, офлайнові, все ж більш звичні?
– Класичні, звісно, зручніше. Але зараз живемо в такому часі. За рік вже звик, та й змагання такого формату вже далеко не вперше проводяться. Єдине, що може виникати, це технічні проблеми. Але в цьому аспекті всі рівні – це може трапитися з кожним.

– Титул чемпіонки світу в рапіді серед дівчат спочатку здобула українка Юлія Осьмак, однак її результат анулювали через підозру в нечесній грі. За якими критеріями це визначається? Чи є шанси в Юлії відстояти свій титул?
– Критеріями може стати велика кількість ходів, які не збігатимуться з тим, що показує комп’ютер, або ж приблизно однакова кількість часу на кожен з ходів. Це є достатньо явними натяками на те, що людина користується якимись підказками. Мені складно коментувати ситуацію Юлії, адже не дивився її партій. Цим повинна займатися комісія ФІДЕ, яка в цьому розуміється точно краще, ніж я.

– Чи були у ваших суперників якісь натяки на нечесну гру?
– Ні, в фіналі у нас все пройшло спокійно. Не було жодних зауважень чи апеляцій зі сторони інших учасників.

– Україна на цьому чемпіонаті була представлена Львівським державним університетом фізичної культури. Чи були якісь обмеження стосовно кількості університетів-учасників? Чому інші українські виші не виставили свої команди?
– Якщо не помиляюся, окрім Львівського університету фізкультури, ще одна учасниця на цьому чемпіонаті представляла Донецький університет. Обмеження стосовно кількості не було. Чому інші не виставляли свої команди?... Думаю, що в інших українських університетах не приділяють належної уваги шахам. Частина виїжджає за кордон та виступає за інші університети, зокрема на цьому чемпіонаті таких було більше п’яти шахістів.

За матеріалами KampSportUA