Кирило Шевченко: «Радий представляти ЛДУФК на світовій арені»

Новоспечений переможець першого онлайн-чемпіонату світу з шахів серед студентів у рапіді, студент другого курсу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Кирило Шевченко розповів про процес підготовки до світового форуму, матчі на турнірі та представництво України.

– Кириле, розкажіть більш детально про свій шлях у шахах.
– Я розпочав грати в чотири роки, у вісім – здобув третє місце на першості світу та Європи, а в дев’ять – став чемпіоном Європи з бліцу. У 14 років став, на той час, наймолодшим гросмейстером у Європі. У 2017 та 2018 роках був переможцем юнацького Гран-Прі. Також маю чимало перемог й на інших турнірах, до яких тепер додалася й звитяга на цьому чемпіонаті світу.

– Ви, хоч і є киянином, навчаєтесь та виступали на цьому чемпіонаті за Львівський державний університет фізичної культури. Чому саме такий вибір?
– Львів – дуже шахове місто. До мене тут ставляться з великою повагою, тож я радий представляти цей університет на світовій арені.

– Скільки часу готувалися саме до цих змагань?
– Про те, що братиму участь на чемпіонаті світу, дізнався приблизно за тиждень до початку змагань. Практично одразу розпочав підготовку: проаналізував як грають основні суперники та підтримував себе у формі.

– Наскільки очікуваним був склад учасників суперфіналу?
– Насправді несподіванка була лише в одній групі. Вийшов не рейтинг-фаворит, але теж дуже сильний спортсмен, міжнародний майстер. Решта ж серед тих, хто мав найвищий рейтинг у групі, вийшли до суперфіналу.

– Наскільки за період пандемії вже звикли до онлайн-шахів? Чи класичні, офлайнові, все ж більш звичні?
– Класичні, звісно, зручніше. Але зараз живемо в такому часі. За рік вже звик, та й змагання такого формату вже далеко не вперше проводяться. Єдине, що може виникати, це технічні проблеми. Але в цьому аспекті всі рівні – це може трапитися з кожним.

– Титул чемпіонки світу в рапіді серед дівчат спочатку здобула українка Юлія Осьмак, однак її результат анулювали через підозру в нечесній грі. За якими критеріями це визначається? Чи є шанси в Юлії відстояти свій титул?
– Критеріями може стати велика кількість ходів, які не збігатимуться з тим, що показує комп’ютер, або ж приблизно однакова кількість часу на кожен з ходів. Це є достатньо явними натяками на те, що людина користується якимись підказками. Мені складно коментувати ситуацію Юлії, адже не дивився її партій. Цим повинна займатися комісія ФІДЕ, яка в цьому розуміється точно краще, ніж я.

– Чи були у ваших суперників якісь натяки на нечесну гру?
– Ні, в фіналі у нас все пройшло спокійно. Не було жодних зауважень чи апеляцій зі сторони інших учасників.

– Україна на цьому чемпіонаті була представлена Львівським державним університетом фізичної культури. Чи були якісь обмеження стосовно кількості університетів-учасників? Чому інші українські виші не виставили свої команди?
– Якщо не помиляюся, окрім Львівського університету фізкультури, ще одна учасниця на цьому чемпіонаті представляла Донецький університет. Обмеження стосовно кількості не було. Чому інші не виставляли свої команди?... Думаю, що в інших українських університетах не приділяють належної уваги шахам. Частина виїжджає за кордон та виступає за інші університети, зокрема на цьому чемпіонаті таких було більше п’яти шахістів.


За матеріалами KampSportUA 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ