КІВС–СБК «Львів» посів четверте місце на першому етапі Суперліги з баскетболу 3х3

Федерація баскетболу України відкрила зимовий сезон Суперліги 3х3, який став уже третім професіональним національним чемпіонатом з баскетболу 3х3. Цього сезону у рамках чемпіонату України буде проведено п’ять турів з Суперфіналом. Участь у Суперлізі Парі-Матч 3х3 візьмуть чоловічі та жіночі команди. Переважно це будуть клуби Вищої ліги та Суперліги класичного баскетболу. У жіночому турнірі заявилася й команда КІВС–СБК «Львів», яка минулого сезону стала срібним призером, поступившись тільки столичному клубу «Київ-Баскет». Втім, треба відзначити, що хоча команду й надалі на посаді головного тренера очолює старший викладач кафедри спортивних та рекреаційних ігор Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Ірина Кленіна, склад гравців суттєво змінився.

Матчі першого туру Суперліги 3х3 приймав столичний палац спорту «Венето». За команду КІВС–СБК «Львів» грали першокурсниця нашого Університету Анастасія Ковтун, магістрантка Валерія Околович, випускниця Дарина Степанюк, а також Анастасія Климчук.

У жінок боротьбу вели 12 команд, які на попередньому етапі було розподілено на чотири групи – по три в кожній. По завершенні матчів у групах, по два кращі колективи виходили у плей-оф, де тривала боротьба з вибуванням, починаючи з чвертьфінальної стадії.

У першій грі в групі «А» КІВС–СБК «Львів» з перевагою у три очки обіграв БК «Рівне» з рахунком 12:9. А от проти чинних володарів титулу, баскетболісток першої команди «Київ-Баскета» наші дівчата не встояли – 11:21. Тим не менше, посівши друге місце в групі, підопічні Ірини Кленіної вийшли у чвертьфінал, де розібралися з другою командою Франківська – 21:16. На жаль, у матчі півфінальної стадії львів’янки зазнали поразки від другої команди «Київ-Баскету» з різницею у шість очок – 10:16.

В іншому півфіналі перша команда «Київ-Баскету» не мала жодних проблем у розбірках з БК «Франківськ-ПНУ»: підсумковий рахунок – 21:8, якнайкраще свідчить про перевагу столичного колективу. Тож у вирішальному матчі першого туру відбулося столичне дербі двох команд «Київ-Баскета», в якому перша впевнено перемогла другу – 21:6. Третьою за підсумками етапу стала команда «Франківськ-ПНУ», а четвертою – КІВС–СБК «Львів». Згідно правил змагань з баскетболу 3х3, матчі за третє місце не проводяться, а перевагу серед двох невдах півфіналів отримує той, хто в усіх іграх турніру набрав більше очок. В даному випадку у дівчат з Прикарпаття їх виявилося більше – 68 проти 54 у львів’янок. Втім боротьба за нагороди Суперліги лише розпочалася.

Відзначимо, що матчі першого туру Суперліги 3х3 проходили у палаці спорту «Венето» на новому офіційному покритті ФІБА 3х3, на якому грають усі міжнародні змагання континентального та світового рівня. Також на кожному із турів чемпіонату присутній призовий фонд.