Клод Юнес – переможець турніру найсильніших рапіристів України. У Данила Гойди – «бронза»

У Києві триває турнір найсильніших фехтувальників України. У змаганнях чоловіків на рапірах переможцем став випускник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Клод Юнес (на фото нижче). «Бронзу» виборов студент третього курсу факультету фізичної культури і спорту Данило Гойда.

Турнір найсильніших для вітчизняних майстрів фехтування на рапірах став не лише першим змаганнях у новому 2021 році, а й рестартом після тривалої перерви. Востаннє вони виходили на фехтувальні доріжки на офіційних змаганнях понад три місяці тому – на чемпіонаті України-2020, що відбувся у середині жовтня минулого року. Та що цікаво, і тоді, і тепер переможець той самий – 31-річний випускник ЛДУФК Клод Юнес. Але про все за порядком...

У стартовому протоколі звітних змагань було рівно пів сотні рапіристів. Після поєдинків у групах на попередній стадії, десять з них зачохлили зброю, а 40 розпочали боротьбу за вихід у «Фінал восьми». При цьому, система вибування передбачала право на одну помилку. Тобто той чи інший мушкетер припиняв виступи не після першої ж поразки, як зазвичай відбувається на офіційних змаганнях, а після другої.

Одразу скажемо, що без несподіванок не обійшлося. А справжньою сенсацією стало непопадання у ТОП-8 аспіранта нашого вишу Ростислава Герцика – єдиного серед українських діючих на сьогодні рапіристів, хто має у своїй колекції нагород медаль чемпіонату світу. Спочатку він не використав нагоду здобути пряму путівку у «Фінал восьми», програвши киянину Андрію Щербі з доволі серйозним відставанням у п’ять уколів – 10:15. А згодом поступився й у бою за одну з чотирьох путівок через втішний міні-турнір. Кривдником одного з лідерів національної збірної став магістр нашого Університету Юрій Джус, який здобув звитягу з рахунком 15:13.

Традиційно для змагань рапіристів національного рівня останнього десятиліття до ТОП-8 пробилися головним чином представники двох провідних шкіл – львівської і київської. Цього разу у «Фінал восьми» вийшов квартет галичан і троє столичних мушкетерів. Компанію їм склад 18-річний Данило Ткач з Миколаєва, який виявився наймолодшим у цій когорті. Однак статистом у безпосередній боротьбі за нагороди фехтувальник з міста корабелів не став. У чвертьфінальній дуелі з на чотири роки старшим за себе ще одним магістрантом ЛДУФК Максимом Гаравським він зумів переколоти суперника на чотири уколи – 15:11. Його суперником у півфіналі став вищезгаданий, чинний чемпіон України Клод Юнес, який у своєму першому бою в «Фіналі восьми» з рахунком 15:9 здолав супротив Юрія Джуса.

Іншу пару півфінальної стадії склали ще один ветеран національної збірної, 32-річний киянин Андрій Погребняк, який має у своїй колекції нагород «бронзу» чемпіонату Європи та 20-річний третьокурсник факультету фізичної культури і спорту нашого вишу Данило Гойда. У чвертьфіналі Погребняк не залишив жодних шансів іншому киянину, 19-річному Богдану Пнівчуку (15:2), а Гойда достатньо впевнено (15:9) переміг Андрія Щербу.

Одвічне протистояння у спорті – молодість проти досвіду – у півфінальних дуелях завершилося на користь тих, кому за 30. У першому півфіналі Погребняк, як то кажуть, на досвіді розібрався з Гойдою – 15:9. Юнес ще більш переконливо – 15:7 – взяв гору над Ткачем. У фінальній битві ветеранів Клод, який з перших кроків занять фехтуванням тренується під керівництвом нині старшого тренера чоловічої збірної України з фехтування на рапірах Сергія Гаравського (вищу освіту також здобув у стінах ЛДУФК), з рахунком 15:11 виграв у Андрія і в такий спосіб став переможцем турніру. Відповідно, Погребняк став срібним призером, а два Данили – Ткач і Гойда – розділили «бронзу».

Відзначимо, що у ТОП-10 пробилися одразу шестеро представників нашого Університету: Клод Юнес (на фото – другий зліва) – перший, Данило Гойда (на фото – крайній справа) – третій, Максим Гаравський – п’ятий, Юрій Джус – сьомий, Ростислав Герцик – дев’ятий, а замкнув десятку ще один третьокурсник факультету фізичної культури і спорту Ігор Юрін.