Колектив ЛДУФК зустрівся з Ігорем Кузьмаком

Відомий архітектор, лідер громадської організації «Форум Львів і майбутнє», керівник робочої групи «Перспектива» Ігор Кузьмак у вівторок, 11-го лютого, завітав у Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського, де зустрівся з трудовим колективом нашого вишу.

Упродовж зустрічі Ігор Кузьмак ознайомив присутніх зі своїми напрацюваннями перспективного плану розвитку Львова, розповів про інноваційну адаптацію генерального плану, збереження автентичної культурної та історичної спадщини, реформування енергетичного потенціалу, громадський транспорт та інтегровані вулиці, а також дотримання екологічних вимог для повноцінного проживання мешканців нашого міста.

Ігор Кузьмак зазначив на дотриманні задекларованих організацією принципів максимального використання наукового потенціалу міста, місцевого інтелектуального ресурсу та залучення інноваційних технологій. Також він наголосив на важливості діяльності робочих груп з напрацювання пропозицій і програм збалансованої перспективи розвитку міста Львова, а також повідомив про бажання організації співпрацювати з вищими навчальними та науковими закладами, громадськими організаціями та професійними колами.

Нагадаємо, архітектор, художник, інженер та управлінець Ігор Кузьмак відомий у Львові, як співавтор проекту пам'ятника Андрею Шептицькому та автор проекту канатної дороги на Високий замок. Архітектор також очолює створену в грудні 2018 року ГО «Форум Львів і майбутнє», яка претендує на роль громадської платформи, що займатиметься проблемами розвитку міста.

Він здобув дві вищі освіти у Львівських університетах – архітектурну та землевпорядну, пройшов навчання з підвищення кваліфікації державних службовців V категорії в Українській академії державного управління при Президентові України.

Свою професійну діяльність розпочав архітектором інституту «Містопроект», одночасно працював старшим викладачем кафедри монументального мистецтва Львівської НАМ. На вимогу часу з 1993 року почав працювати в органах місцевого самоврядування: спершу архітектором м. Винники, згодом керівником відділу генерального плану м. Львова, а далі керівником Львівського міського управління земельних ресурсів (Держкомзем України).

Відповідаючи за створення та розвиток землевпорядної кадастрової системи Львівської області, був відзначений нагородою «Почесний землевпорядник України».

У 1998 році у складі робочої делегації Львівської міської ради в США працював над розробкою проектів місцевих нормативно-регуляторних актів у сфері містобудування, реконструкції та реновації міського середовища. У 2002 році, як член Урядової делегації, в Канаді працював над проектом Закону України «Про реєстрацію прав нерухомого майна в Україні».

Ігор Кузьмак професійні інтереси своїх колег представляє, як член правління Національної Спілки архітекторів України та член Спілки архітекторів Львівської області. З 2006 року співзасновник та директор архітектурної компанії «Укрдизайнгруп». З 2016 року і до цього часу – член містобудівної ради міста Львова.

Серед великого різноманіття проектів,
безпосередньо здійснював управління з реалізації
наступних архітектурних та інфраструктурних проектів:

• Стадіон «Арена Львів» до ЄВР0-2012 у м. Львові;
• Перша черга студентського містечка Українського Католицького Університету УГКЦ у м. Львові;
• Реставрація Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької (в процесі виконання);
• Реконструкція площі Святого Юра зі встановленням пам'ятника Митрополитові Андрею Шептицькому;
• Реконструкція парку імені Папи Римського Івана Павла II у м. Львові (мікрорайон Сихів);
• Реконструкція парку «Високий Замок» з будівництвом канатної дороги;
• Детальні та генеральні плани населених пунктів;
• Проект сучасного пологового будинку на вул. Мазепи у м. Львові;
• Храми, монастирі;
• Житлові квартали, парки, сквери.

У період навчання у Львівському політехнічному інституті – діючий член вищої Вченої Ради інституту. Далі – член виконавчого комітету Львівської міської ради, голова міського громадського об'єднання «Відродження Знесіння» та, до цього часу – заступник голови громадської ради «Святий Юр».

З 2019 року є активним учасником та Головою громадської організації «Форум Львів і майбутнє».

Нагороджений: «Золотим Хрестом» Центру Військового Капеланства Курії Львівської Архієпархії УГКЦ та «Орденом Святого Великомученика Юрія Побідоносця» І ступеня УГКЦ.

Захоплення: живопис (персональні виставки в галереях України, Ватикану, Греції, Хорватії).

Життєва концепція: Творити гармонію краси та добра. Завжди починати та питати з себе.

Одружений, виховує доньку.