«Колос» обіграв «Маріуполь» і став п’ятим представником України у єврокубках (Відео)

Фінальний матч плей-оф чемпіонату України з футболу сезону-2019/2020 серед команд Прем’єр-ліги у середу, 29 липня, назвав володаря останньої путівки до Ліги Європи УЄФА сезону-2020/2021. У грі на столичному НСК «Олімпійський» ковалівський «Колос» у додатковий час з рахунком 1:0 взяв гору над «Маріуполем», у якого на позиції опорного півзахисника грав випускник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Валерій Федорчук.

«Колос» – «Маріуполь» – 1:0

29 липня. Початок – 19:30.
Київ. НСК «Олімпійський». 5 070 глядачів

Арбітр – Євген Арановський (Київ).

Асистенти арбітра: Олександр Войтюк, Дмитро Запороженко (обидва – Запоріжжя).
Четвертий арбітр – Анатолій Абдула (Харків).

Арбітр VAR – Віталій Романов (Дніпро).

«КОЛОС»: Волинець, Максименко, Смирний, Антюх, Морозко, Гавриш (Петров, 57), Бондаренко (Лисенко, 75), Зозуля, Ємець, Оріховський (Мілько, 74), Задоя (Костишин, 100).

Головний тренер – Руслан Костишин.

«МАРІУПОЛЬ»: Гальчук, Чоботенко, Полегенько, Мишньов, Чурко (Топалов, 72), Яворський (Сагуткін, 87), Тищенко, Федорчук, Ігнатенко (Чех, 87), Корнієнко, Фомін (Кулаков, 99).

Головний тренер – Олександр Бабич.

Гол: Антюх, 95.

Попередження: Задоя, 11, Бондаренко, 74, Смирний, 113, Костишин, 114 – Мишньов 7, Тищенко, 46, Чоботенко, 68, Ігнатенко, 84, Чех, 101.

Керманич «Колоса» Руслан Костишин був близьким до повторення стартового складу своєї команди у півфіналі плей-оф проти «Дніпра-1». Однак в останній момент травму отримав форвард Лисенко, тому на вістрі довелося випускати Бондаренка, в якого досвіду ігор на високому рівні все ж поменше. У команди Олександра Бабича без втрат також не обійшлося: Тищенко замінив травмованого Муравського в центрі оборони, а Ігнатенко в середині поля отримав позицію Чеха, відправленого в запас.

Прем’єрні хвилини виявилися дуже інтенсивними з боку обох команд. Для «Маріуполя» це четвертий поспіль виїзд за два тижні, тому були присутні побоювання за функціональний стан футболістів. Ще до стартового свистка було зрозуміло, що у «Колоса» буде перевага в свіжості, що могло позначатися з перших хвилин матчу.

Однак приазовці спочатку утримували темп, запропонований суперником. Втім, про якісь особливі загрози воротам говорити не можна: як у номінальних господарів, так і у фактичних гостей були непогані передумови для загострення, проте до справжніх гольових моментів справа не доходила. У стартовій чверті поєдинку одним з кращих моментів стала комбінація двох героїв фінішу сезону у ковалівців: Антюх з правого флангу подав, але Морозко, замикаючи при грі на випередження, не влучив у площину.

Подібні моменти були практично весь тайм: з приставкою непогано, добре, перспективно або можна було краще. Однак жоден з них не можна назвати топовим або близьким до результативного.

Оборона команди Олександра Бабича за годину гри подарувала «Колосу» два гольових моменти. В середині першої половини Яворський обрізався перед своїми воротами, подарувавши господарям шикарну контратаку. Її завершував Смирний потужним ударом з лінії штрафного майданчика прямо в Гальчука. А відразу після виходу на другий тайм захисники проґавили у себе за спиною Бондаренка, який замикав головою фланговий навіс, але голкіпер гостей в шикарному стрибку витягнув м’яч.

На другий тайм у «Маріуполя» сил вже не залишилося. До того ж «Колос» міг підсилити гру з лавки Лисенком і Мільком. Хто був у резерві у приазовців? Тільки молодь. Тому господарі користувалися своєю перевагою практично по всіх фронтах: удар Морозка зі штрафного в поперечину; Бондаренка тільки в останній момент захисники не пустили до м’яча після комбінації в три передачі і по обох флангах; той же Бондаренко метрів з шести замикав пас низом праворуч – оборона заблокувала.

Гості огризнулися тільки на фінальних хвилинах: Топалов отримав м’яча у штрафному майданчику «Колоса» і потужно метрів з десяти пробив під ближню стійку, але кіпер ковалівців Волинець ліквідував небезпеку.

В овертаймі тиск на ворота «Маріуполя» продовжився і нарешті дав результат: свіжий Лисенко виконав подачу зліва, а Антюх на дальньому кутку воротарського майданчика перевисів у повітрі Тищенка, замкнувши подачу – 1:0.

Після пропущеного голу в «Маріуполя» м’яч знаходився частіше, але відчувалося, що сил у команди немає навіть на одну гостру атаку. Згадати за майже півгодини гри можна хіба що удар Корнієнка із середньої дистанції – і це все. Тому «Колос» навіть цікавіше виглядав на фінішній прямій при переході в атакуючу третину поля.

Конкретно з цього матчу: чи награв «Маріуполь» на перемогу? Ні. Але з точки зору всіх обставин, які навалилися на приазовців, досить пасивну гру гостей в атаці можна зрозуміти. Наприклад, «Колос» виглядав просто катастрофічно практично увесь посткарантинний місяць – мабуть, налаштовуючись вже на матчі плей-оф. Навряд чи б хтось на початку липня дуже вже хотів бачити ковалівців від України в єврокубках. Але також навряд чи за підсумками нинішнього вечора вболівальники погодилися б відправити в Лігу Європи приазовців. Переміг же той, хто був більше готовий прямо зараз.

Тож «Колос» отримав перепустку до другого кваліфікаційного раунду Ліги Європи УЄФА сезону-2020/2021, жеребкування якого відбудеться уже завтра, 31-го серпня, а матч – 17-го вересня.

Нагадаємо, Україну у Лізі Європи представлятимуть три клуби. Окрім дебютанта єврокубків «Колоса», четверта команда УПЛ сезону-2019/2020 чернігівська «Десна» розпочне виступ у Лізі Європи з третього кваліфікаційного етапу, а бронзовий призер луганська «Зоря» напряму потрапила до основної сітки турніру. Переможець національної першості донецький «Шахтар» виступить на груповій стадії Ліги чемпіонів УЄФА, а срібний призер київське «Динамо» розпочне єврокубковий сезон з третього кваліфікаційного етапу Ліги чемпіонів.