Команда Браги і Ратушного з перемоги розпочала чемпіонат Української хокейної ліги (Відео)

Новий, п’ятий за ліком сезон-2020/2021 Української хокейної ліги, за участі восьми клубів, херсонський «Дніпро», в складі якого грають двоє студентів кафедри зимових видів спорту (завідувач – доцент Орест Стефанишин) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – захисник Євген Ратушний і нападник Владислав Брага, розпочав з перемоги.

У поєдинку першого туру регулярної першості «щуки» (саме таке прізвисько у хокейних колах мають херсонські хокеїсти) на домашній ковзанці «Фаворит-Арена» мінімально обіграли «Білий Барс» із Білої Церкви – 4:3 (1:2; 2:1; 1:0).

«Дніпро» більш упевнено розпочав зустріч, і на 9-й хвилині дебютну шайбу в УХЛ закинув форвард «щук» Антон Крисанов. Однак під завісу першого періоду рахунок на табло змінився кардинально – спочатку капітан гостей Павло Таран на «п’ятаку» переграв у ближньому бою голкіпера господарів Олександра Хомутова, а через 17 секунд нападник білоцерківців Дмитро Даниленко вивів «Білий Барс» вперед. 1:2 – за такого рахунку суперники пішли на першу перерву.

У середині другого періоду «дублем» відзначився оборонець херсонців Ілля Декало, на що «барси» відповіли шайбою все того ж Даниленка. Тож перед третьою, заключною двадцятихвилинкою основного ігрового часу на табло «Фаворит-Арени» горіли цифри 3:3.

Вирішальною у грі стала 48-ма хвилина, коли капітан «щук» Денис Макаров потужним клацанням в один дотик відправив шайбу у ворота Кирила Кучера, і вивів «Дніпро» вперед – 4:3. Саме цей гол і виявився переможним для команди Євгена Ратушного і Владислава Браги.

Як повідомляв наш сайт раніше, ще один студент третього курсу факультету фізичної культури і спорту нашого Університету Євген Абаджян, який в минулому сезоні виступав у складі харківського «Динамо», в новому чемпіонаті захищатиме кольори київського клубу «Крижані Вовки». Свій дебютний поєдинок за нову команду 19-річний форвард може зіграти вже сьогодні, 28-го жовтня. Столичні «вовки» розпочинають чемпіонат гостьовим поєдинком проти донецького «Донбасу», який приймає суперників у домашніх матчах на ковзанці льодової арени «Альтаїр» у Дружківці. Початок зустрічі – 18:00

Нагадаємо, у новому національному чемпіонаті за нагороди вестимуть боротьбу вісім клубів, серед яких і три новачка – ХК «Маріуполь», «Сокіл» (Київ) і ХК «Краматорськ», а також «Білий Барс» (Біла Церква), «Донбас» (Донецьк), ХК «Кременчук», «Дніпро» (Херсон) та «Крижані Вовки» (Київ). У регулярній першості вісім команд зіграють турнір у шість кіл, тож кожен клуб проведе 42 матчі, а загалом відбудеться 168 поєдинків. Далі – боротьба за титул і медалі в іграх плей-оф.

Додамо, що старт сезону-2020/2021 відбувся у Маріуполі, де після відкриття новозбудованої арени Mariupol Ice Center було зіграно історичний матч між абсолютним дебютантом УХЛ «Маріуполем» і новоствореним київським МХК «Сокіл». Фінальна сирена зафіксувала звитягу столичних «соколят» з перевагою в одну шайбу – 2:1 (2:0, 0:0, 0:1). Ще в одному поєдинку першого туру зустрілися чинний володар титулу та екс-чемпіон – ХК «Кременчук» та вищезгаданий «Донбас» відповідно. Донеччани зуміли обіграти принципового суперника на його майданчику з рахунком 3:2 (2:1, 1:1, 0:0).

Також зазначимо, що головна зміна нового чемпіонату УХЛ стосується системи нарахування очок в іграх регулярної першості. Виграш оцінюватиметься не трьома очками, як було раніше, а двома. Поразка в овертаймі або в серії післяматчевих булітів – одним очком. Програш в основний ігровий час (три періоди по 20 хвилин чистого ігрового часу) очок не приносить.