Команда Юрія Вірта у грі 17-го туру Першої ліги на стадіоні СКІФ обіграла «Полісся» (Відео)

У чемпіонаті України з футболу сезону-2020/2021 серед команд Першої ліги, в більшості з яких грають студенти і випускники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Агробізнесі» з Волочиська, рівненському «Вересі» та «Прикарпатті» з Івано-Франківська головними тренерами є Олександр Чижевський, Юрій Вірт і Руслан Мостовий відповідно, які вищу освіту здобули у нашому виші, упродовж двох попередніх днів, 19-го та 20-го березня, було зіграно сім з восьми поєдинків 17-го туру. Матч «Авангард» – «Кремінь» через спалах захворювання на ковід у команді господарів перенесено на 20-е квітня.

Доволі несподівано розгорталися події в матчі у Херсоні за участю одноосібного аутсайдера, тамтешнього «Кристалу», який приймав фаворита чемпіонату, півфіналіста поточного розіграшу Кубка України «Агробізнес». Уже на 10-й хвилині херсонці вийшли вперед після влучного удару Олександра Тарасенка, хоча керманич подолян Олександр Чижевський попереджав своїх підопічних, аби ті були насторожі в дебюті.

На щастя для «Агробізнесу», оновленому «Кристалу» ще бракує зіграності, і гості доволі легко добилися зламу. У цьому чимала заслуга їхнього нападника Арсена Слотка. Цікаво, що з місяць тому через травму вибув до кінця сезону центрфорвард подолян, гренадер Сергій Петров. Так от, Олександр Чижевський вирішив перекваліфікувати в нападники стопера Слотка, який за антропометричними даними схожий на Петрова. І не прогадав, адже саме Слоток забив другий м’яч, допомігши своїй команді здобути вольову звитягу.

Не відставали й інші клуби, що не приховують свого бажання підвищитися в класі. У центральному поєдинку туру «Чорноморець» на нейтральному полі в Кременчуці взяв гору над «Гірником-Спорт». Ігрова перевага одеситів сумнівів не викликала, але їм тривалий час не вдавалося вразити ворота номінальних господарів. І лише з появою на полі Данила Сухоручка крига скресла. Уже своїм першим дотиком до м’яча він приніс морякам перемогу з мінімальним рахунком 1:0.

Один забитий м’яч вирішив і долю протистояння в Харкові, де господарі, футболісти місцевого «Металіста 1925» вийшли вперед уже на 13-й хвилині після влучного удару Михайла Шершня. Попереду ще було вдосталь часу, проте гостям із Миколаєва, незважаючи на всі їхні зусилля, не вдалося врятуватися від поразки.

Через бажання поберегти газон стадіону «Колос» у Млинові, керівництво рівненського «Вереса» організувало домашній матч з житомирським «Поліссям» у Львові, на стадіоні СКІФ нашого Університету. У першому колі, нагадаємо, новачки Першої ліги зустрічалися на стадіоні імені Віктора Баннікова у Києві і тоді дебютна для обох команд зустріч закінчилася нульовою нічиєю.

Юрій Вірт здивував складом, залишивши на лаві капітана запасних «Вереса» Михайла Шестакова. Місце на вістрі атаки зайняв Михайло Сергійчук, який у чвертьфінальній грі Кубка України проти луганської «Зорі» (1:2) вийшов на заміну по ходу другого тайму. Водночас керманич «Полісся» Сергій Шищенко не став робити ніяких сюрпризів, залишивши на лаві Андрія Ковальова і Марата Даудова, але випустивши замість них зимового новачка Василя Грицука і Олександра Глаголу.

Стартові хвилини були відзначені активністю в атаці номінальних гостей, які двічі потурбували Когута. Але забив саме «Верес» за рахунок взаємодії гравців лівої бровки. Геннадій Пасіч змістився з м’ячем в центр і обрав своєчасний момент для пасу у зону, що звільнилася на вбігаючого туди Дмитра Нємчанінова. Захисник рівнян вирішив не робити банальний в такому випадку простріл, а пробив на силу і для кіпера гостей Маханькова цей удар став одкровенням.

Наступний небезпечний епізод в матчі знову виник біля воріт «Полісся», коли Сергійчук віддав на Гегедоша і Роберт міг забивати після виходу один на один. Але з ударом поспішив і м’яч полетів вище поперечини. Правда через кілька хвилин Михайло Дахновський грамотно на зміні траєкторії переміщення заробив пенальті і той же Сергійчук з точки подвоїв перевагу власної команди.

У другому таймі господарі вже більше були стурбовані обороною, так що моменти якщо і виникали, то виключно біля воріт Когута. Проте, по-справжньому серйозних можливостей забити, якщо не брати до уваги удар Галенка головою, у «Полісся» не було.Завдяки цій перемозі «Верес» зберіг за собою третє місце, випереджаючи на два пункти харківський «Металіст 1925». При цьому у підопічних Юрія Вірта є ще два матчі в запасі, тож потенційно вони залишаються лідерами дивізіону.

ФУТБОЛ. ПЕРША ЛІГА-2020/2021. 17-й ТУР

«Кристал» – «Агробізнес» – 1:4
Голи: Тарасенко, 11 –
Шаповал, 18, Слотюк, 35, І. Когут, 65, Немтінов, 90.

«Гірник-Спорт» – «Чорноморець» – 0:1
Гол: Сухоручко, 73.

«Прикарпаття» – «Оболонь» – 1:2
Голи: Курко, 1 –
Савченко, 28, Матяж, 44.

«Волинь – «ВПК-Агро» – 4:0
Голи: Оринчак, 24, Сіаваш, 71, Агапов, 90 (автогол), Шарпар, 90+2.

«Металіст 1925» – «Миколаїв» – 1:0
Гол: Шершень, 13.

«Верес» – «Полісся» – 2:0
Голи: Нємчанінов, 10, Сергійчук, 32 (пенальті).

«Альянс» – «Нива» – 4:0
Голи: С. Шарай, 9, 47, Лучик, 43, В. Шарай, 68.

«Авангард» – «Кремінь»
20 квітня