Команда ЛДУФК – переможець І Kasparov Chess Foundation University Cup

Команда шахістів Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського стала переможцем дебютного для нашого вишу Всесвітнього університетського кубку шахового фонду Гаррі Каспарова (Kasparov Chess Foundation University Cup – 2021), який відбувся у режимі онлайн. Усього змагалися 125 студентських команд з 72-х університетів із 24-х країн світу усіх континентів.

Згідно із Регламентом, турнір проходив зі швидких шахів (рапід) за швейцарською системою у дев’ять турів – упродовж двох днів. Контроль часу: 10 хвилин + 5 секунд за кожен зроблений хід. Обов’язкова умова – перебування в Zoom упродовж всіх партій матчу. Турнір проходив у форматі 4х4, тобто не більше чотирьох команд від одного університету по чотири гравці в кожній (при потребі один запасний гравець). При цьому обмежень щодо кількості чоловіків чи жінок в складі команди не було.

ЛДУФК на Всесвітньому університетському кубку шахового фонду Каспарова був представлений одразу трьома командами в різних рейтингових категоріях: -А-(2000–2200), -В- (1800–2000) та -С- (до 1800). У загальній підсумковій турнірній таблиці наша команда -А- набрала 6.5 очок (5 перемог, 3 – нічиї, 1 – поразка). Стільки ж пунктів набрали ще шість команд, разом з якими наш Університет розділив місця з 7-го по 13-є. За додатковими показниками команда ЛДУФК у підсумку посіла 11-е місце. Ще дві команди нашого вишу виступили менш вдало, посівши 83-є і 103-є місця.

Крім абсолютних переможців, визначались кращі команди за континентами (Америка, Європа, Азія і Африка) та рейтингами команд (понад 2200, 2000–2200, 1800–2000 і до 1800). Рейтинг визначався за допомогою використання рейтингового списку Універсальної рейтингової системи (URS) від січня 2021 року.

ПЕРЕМОЖЦІ ТА ПРИЗЕРИ ЗМАГАНЬ:

Техаський університет долини Ріо-Гранде (-А-), США
1 місце
+ найкращий університет Америки

Міссурійський університет (-А-), США –
2 місце

Техаський технологічний університет (-А-), США –
3 місце

Університет Гунадарми (-А-), Індонезія –
найкращий університет Азії

Кембриджський університет, Англія –
найкращий університет Європи

Бенінський університет, Нігерія –
найкращий університет Африки

Львівський державний університет фізичної культури
імені Івана Боберського (-A-), Україна –

Top U2200

Технологічний інститут Джорджії (-B-), США –
Top U2000

Автономний університет Чіуауа, Мексика –
Top U1800

Окрім того, Техаський університет долини Ріо-Гранде та ЛДУФК отримають спеціальний приз від організаторів Kasparov Chess Foundation University Cup – онлайн-тренінг з легендарним, 13-м чемпіоном світу в історії шахів Гаррі Каспаровим.

Відзначимо, що шахова команда нашого Університету ще жодного разу не виступала на змаганнях кількома командами одночасно.

КОМАНДУ ЛДУФК ІМЕНІ ІВАНА БОБЕРСЬКОГО ПРЕДСТАВЛЯЛИ:

Любомир Волошинський, Тигран Григорян таІрина Шуста (випускники ф-тету ФКіС), Дмитро Нагоний (VІ курс ф-тет ПтаЗО), Віра Сидоряк (V курс ф-тет ПтаЗО), Іван Рушинець, Віталій Дзюрак (ІV курс ф-тет ФКіС), Юрій Красногор (ІV курс ф-тет ПО), Олег Кобасяр, Ростислав Боровець (ІІІ курс ф-тет ФТЕ), Василь Медведик (ІІ курс ф-тет ФКіС), Володимир Медведик, Віталій Стасюк (І курс ф-тет ФКіС). Тренери команди – доцент кафедри стрільби та технічних видів спорту, кандидат наук з фізичного виховання і спорту Ігор Янків та старший викладач кафедр стрільби і технічних видів спорту та олімпійської освіти, кандидат наук з фізичного виховання і спорту Антон Литвинець.

В особистому заліку найкраще виступили: Володимир Медведик, Василь Медведик, Любомир Волошинський, Віталій Дзюрак, Віталій Стасюк та Віра Сидоряк. Варто також відзначити гру двох шахістів факультету фізичної терапії та ерготерапії (Кобасяр Олег і Боровець Ростислав) на Kasparov Chess Foundation University Cup. Представники цього факультету ще жодного разу не брали участі у шахових змаганнях за команду ЛДУФК.

У складі нашої команди не зміг зіграти найсильніший шахіст, студент ІІ курсу факультету фізичної культури і спорту, член чоловічої збірної команди України, міжнародний гросмейстер Кирило Шевченко, але це не завадило команді продемонструвати фантастичну гру і досягти прекрасного результату.

Зауважимо, що рівень учасників змагань був надзвичайно високий, адже виступали шахісти з ТОП-50 світового рейтингу FIDE.

РЕЗУЛЬТАТИ УСІХ МАТЧІВ КОМАНДИ ЛДУФК (-A-):

1-й тур

ЛДУФК – Moscow Institute of Physics and Technology (-D-) – 2:2

2-й тур

ЛДУФК – Virginia Polytechnic Institute and State University (-C-) – 4:0

3-й тур

ЛДУФК – Georgia Institute of Technology (-B-) – 2:2

4-й тур

ЛДУФК – American University of Armenia (-D-) – 2.5:1.5

5-й тур

ЛДУФК – Universidade Federal de Minas Gerais – 3:1

6-й тур

ЛДУФК – University of Zagreb, Electrical Engineering and Computing (-A-) – 1.5:2.5

7-й тур

ЛДУФК – Moscow Institute of Physics and Technology (-B-) – 3:1

8-й тур

ЛДУФК – Moscow Institute of Physics and Technology (-A-) – 2:2

9-й тур

ЛДУФК – Georgia Institute of Technology (-C-) – 3.5:0.5

Зазначимо, що в цьому навчальному році це вже другий успішний старт нашого Університету на міжнародних змагання шахістів. Наприкінці минулого року ЛДУФК дебютував на студентському чемпіонаті світу з шахів під егідою FISU і в підсумковій турнірній таблиці увійшов до ТОП-20, що можна вважати справжньою сенсацією світового студентського форуму.