Команда Маркевича-молодшого не змогла дотиснути дебютанта УПЛ

Напередодні, 24–25 жовтня, були зіграні матчі чергового, сьомого туру ювілейного, 30-го за ліком чемпіонату України з футболу сезону-2020/2021 за участю 14-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах десяти з яких грають студенти і випускники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

У суботу відбулися чотири поєдинки. Стартовий матч «Шахтаря» з «Ворсклою» мав пройти в Полтаві, але через епідеміологічну ситуацію був перенесений до Києва і пройшов на полі НТК імені Віктора Баннікова.

Тренери «гірників» виставили на гру той самий склад, який минулої середи шокував футбольну Європу, поклавши на лопатки мадридський «Реал» у грі першого туру групового етапу Ліги чемпіонів. Хоча травмовані та інфіковані раніше гравці донеччан уже починають повертатися до основної обойми, деякі з них тренуються, а деякі навіть були включені до заявки на звітний матч. Зокрема, Тайсон, Матвієнко, Степаненко та Алан Патрік вийшли на заміну, а Пятов із Болбатом залишилися в запасі.

Гра розглядалася як центральна в турі, оскільки зустрічалися команди з групи лідерів. І загалом поєдинок підтвердив такий статус, пройшовши в цікавій боротьбі з великою кількістю яскравих моментів. «Ворскла», в складі якої на лівому фланзі оборони ефективно діяв випускник факультету післядипломної та заочної освіти ЛДУФК Павло Ребенок, вперше цього сезону грала з топ-суперником і зуміла продовжити свою безпрограшну серію.

На початку матчу екс-«гірник» Кулач обікрав Бондаря та переграв Трубіна, відкривши рахунок. Поки «помаранчево-чорні» приходили до тями, Кулач міг оформити «хет-трик», але не використав ще дві нагоди відзначитися. Потім Соломон із передачі Тете відновив рівновагу, і рахунок 1:1 зберігся до фінального свистка попри те, що «Ворскла» більшу частину другого тайму грала в меншості після вилучення Альюна.

«Динамо», на відміну від «Шахтаря», внесло певні корективи до складу порівняно з матчем Ліги чемпіонів, який відбувся минулого вівторка. Зокрема, уперше після повернення з оренди в Туреччині на поле вийшов Гармаш.

Старт поєдинку киян з «Олександрією» виявився неочікуваним – насамперед для гостей. У першій же атаці «біло-синіх» після розіграшу штрафного Попов з передачі Миколенка ударом головою відкрив рахунок. Узагалі гравці команди випускника кафедри футболу нашого Університету Володимира Шарана, відомі своєю непоступливістю, програвали незвично багато мікродуелей, і динамівці лише через власне невезіння та сейви Паньківа не змогли розвинути успіх у першому таймі.

Після перерви кияни створили ще декілька моментів, але Паньків продовжував грати надійно, і гол Попова так і залишився єдиним у матчі. Наприкінці зустрічі арбітр Козиряцький після перегляду відеоповтору пред’явив червону картку Шапаренку за серйозне порушення правил, і після цього рятувати свої ворота довелося й Бущану – удар Стецькова голкіпер парирував.

Змінила місце дислокації в сьомому турі, окрім матчу «Шахтаря» з «Ворсклою», і ще одна гра. «Олімпік» із «Десною» з тієї самої причини грали не в Чернігові, а в Києві. На стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського команда Олександра Рябоконя, центр оборони якої «цементував» Андрій Гітченко, який вищу освіту здобув у стінах нашого вишу, забили «олімпійцям» два «сухі» м’ячі.

І, нарешті, в останньому поєдинку суботи «Дніпро-1» на виїзді впевнено переміг «Львів» з рахунком 3:1. Цікаво, що «синьо-золоті» програли п’ять з шести зіграних поєдинків і в кожному з них пропускали, як і від дніпрян, не менше трьох м’ячів.

Ще три зустрічі було зіграно у неділю. «Зоря», яка проводила поєдинок чемпіонату на третій день після гри Ліги Європи з англійським «Лестером», зуміла здолати опір одного з новачків – «Руху». У першому таймі підопічні випускника ЛДУФК Івана Федика трималися гідно й не дозволили бронзовому призеру створити багато моментів. Але перед самою перервою Гагун, який уперше вийшов на поле в матчі Прем’єр-ліги, жорстко зіграв проти Вернидуба, й арбітр після перегляду відеоповтору вилучив гравця «Руху».

На початку другої 45-хвилинки Ярослав Мартинюк, який одну з двох своїх вищих освіт здобув у стінах нашого вишу, заробив другу жовту картку, і гості залишилися вдев’ятьох. Команда Віктора Скрипника чисельну більшість реалізувала швидко: Гладкий забив із передачі Хомченовського. Потім Кочергін зіграв на добиванні після влучання Перовіча в стійку, а іранець Аллахяр відзначився гольовою передачею на Іванісеню та власним дебютним м’ячем в УПЛ.

Два інші дебютанти УПЛ, «Інгулець» та «Минай», завершили свої зустрічі внічию. Команда з Петрового, до речі, як і «Рух», усе ще залишається без перемог в елітному дивізіоні. Учора в поєдинку з «Маріуполем», на якому вперше на стадіоні в Кропивницькому працювала система VAR, підопічні Ігоря Лавриненка створили швидкий гол: Балан замкнув подачу Козака з кутового. Утім, гості, яких на посаді головного тренера очолює ще один випускник нашого Університету Остап Маркевич, відповіли вже за дві хвилини. Бондаренко після передачі Горбунова відновив рівновагу. Азовці мали більше шансів для того, аби забити переможний м’яч, але нічийний рахунок – 1:1 – зберігся до фінального свистка.

Здобув одне турнірне очко в зустрічі з командою з верхньої частини таблиці й «Минай». Причому підопічні Василя Кобіна заробили один пункт на полі суперника. «Колос» із закарпатцями майже миттєво обмінялися голами спочатку в першому таймі, а потім і в другому, тож у підсумку все завершилося бойовою нічиєю – 2:2. Додамо, що сенегальський легіонер ковалівців Данфа забив свій перший м’яч в Україні.