Команда Олександра Чижевського новий сезон Першої ліги розпочала з камбеку (Відео)

У чемпіонаті України з футболу сезону-2020/2021 серед команд Першої ліги, в більшості з яких грають студенти та випускники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Агробізнесі» з Волочиська, рівненському «Вересі» та «Прикарпатті» з Івано-Франківська головними тренерами є Олександр Чижевський, Юрій Вірт і Руслан Мостовий відповідно, які вищу освіту здобули у нашому виші, минулими вихідними було зіграно поєдинки другого туру.

Нагадаємо, у перший ігровий день нового сезону було зіграно п’ять з восьми поєдинків, попередньо запланованих календарем турніру. Ще три матчі перенесені на пізніший термін через захворювання на COVID-19 футболістів та персоналу у трьох клубах. За іронією долі ними стали саме команди, наставниками яких є вище названі випускники нашого Університету. Натомість у другому турі відбулися усі вісім поєдинків.

У другий ігровий день першолігового чемпіонату України було зафіксовано вольову звитягу. У Волочиську місцевий «Агробізнес» таки схилив шальки терезів на свій бік, поступаючись у середині другого тайму «Кристалу» – 1:2. До речі, проведення цього матчу тривалий час було під знаком питання, адже через захворювання на коронавірус одразу шість футболістів подолян опинилися в лазареті. Врешті-решт головний тренер команди Олександр Чижевський вирішив, що тих 16-х гравців, які залишилися в його розпорядженні, вистачить, аби гідно протистояти херсонцям, і керівництво клубу не стало просити ПФЛ про перенесення поєдинку.

«Ми могли зняти з порядку денного питання про переможця ще в першому таймі, – сказав Олександр Чижевський у своєму коментарі після гри, – адже за рахунку 1:0 на свою користь не реалізували кілька гольових моментів. А після перерви суперник двічі покарав нас за грубі помилки в обороні. На щастя, це не вибило моїх підопічних із колії, вони проявили характер і здобули дуже важливі три пункти».

У Києві «Оболонь» хоч і відкрила рахунок у матчі з «Прикарпаттям», проте майже відразу пропустила. Здавалося, це додасть упевненості підопічним Руслана Мостового, для якого звітний поєдинок став тренерським дебютом у івано-франківській команді. Але «пивовари» зуміли згуртуватися, почали знаходити вразливі місця у прикарпатців на флангах і поступово довели справу до розгрому. Після фінального свистка керманич господарів Валерій Іващенко назвав рецепт перемоги: «На установці я налаштовував підопічних у кожному епізоді боротися до кінця. От вони й виконали мої настанови...»

Слід зазначити, що доволі несподівано втратили важливі очки «Чорноморець» і «Волинь», які не приховують своїх намірів підвищитися в класі.

А от поєдинок «Полісся» – «Верес» відбувся не в Житомирі, а на нейтральному полі – у Києві на НТК імені Віктора Баннікова (річ у тім, що головні спортспоруди Житомира, стадіони «Центральний» та «Спартак», не відповідають вимогам ПФЛ, і підопічним Сергія Шищенка доведеться поки що приймати опонентів у столиці). І, незважаючи на зусилля, які обидва суперники докладали для того, аби знайти найкоротший шлях до воріт, їм це не вдалося.

ФУТБОЛ. ПЕРША ЛІГА-2020/2021. 2-й ТУР

«Агробізнес» – «Кристал» – 4:2
Голи: Гагун, 33, 76, Семенюк, 75, Черненко, 87 (пен.) –
Гливий, 50, Семенина, 59.

«Нива» – «Альянс» – 1:1
Голи: Вовченко, 87 – Ярошенко, 61 (пен.).

«Миколаїв» – «Металіст 1925» – 1:2
Голи: Кушніренко, 67 – Шершень, 40, Вентура, 76.

«Оболонь» – «Прикарпаття» – 4:1
Голи: Бровченко, 49, Мединський, 55, Білий, 73, Майданевич, 86 –
Сікач, 52.

«Чорноморець» – «Гірник-Спорт» – 1:1
Голи: Твердохліб, 80 – Ліховідько, 82.

«ВПК-Агро» – «Волинь» – 1:1
Голи: Будняк, 52 – Хомченко, 25.

«Кремінь» – «Авангард» – 0:0

«Полісся» – «Верес» – 0:0