Команда Руслана Мостового здобула першу перемогу в новому сезоні Першої ліги (Відео)

У чемпіонаті України з футболу сезону-2020/2021 серед команд Першої ліги, в більшості з яких грають студенти та випускники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Агробізнесі» з Волочиська, рівненському «Вересі» та «Прикарпатті» з Івано-Франківська головними тренерами є Олександр Чижевський, Юрій Вірт і Руслан Мостовий відповідно, які вищу освіту здобули у нашому виші, в неділю, 11-го жовтня, було зіграно шість з восьми поєдинків шостого туру. Матчі «Металіст 1925» – «Альянс» та «ВПК-Агро» – «Верес» не відбулися через коронавірус. Про нову дату їх проведення буде повідомлено пізніше.

Відкривав програму шостого туру поєдинок у Бучі, де «Полісся» приймало «Чорноморець». Одесити були близькі до першої поразки в сезоні, але Артем Ковбаса в компенсований час зрівняв рахунок (номінальні господарі, поліщуки, вийшли вперед на початку другого тайму після удару Андрія Власюка).

А от «Гірнику-Спорт», на відміну від «моряків», першого програшу уникнути не вдалося, хоч він і зустрічався зі зручним суперником – «Миколаєвом». Більше того, саме команда з Горішніх Плавнів забила першою (пенальті реалізував Юрій Батюшин). Проте ще до перерви «містяни» не тільки вирівняли становище, а й вийшли вперед. До того ж на 41-й хвилині з поля було вилучено гравця гостей Олексія Збуня.

У другому таймі підопічних Іллі Близнюка вже було не спинити, і м’яч ще чотири рази потрапляв до сітки воріт «Гірника-Спорт». По «дублю» оформили Сергій Кравченко і Руслан Паламар. Миколаївці впритул наблизилися до призової трійки.

А напередодні протистояння в Тернополі стало відомо, що за станом здоров’я місцеву «Ниву» залишив головний тренер Василь Малик, який виводив команду до Першої ліги. Тож у поєдинку з «Оболонню» діями тернополян керував помічник Малика Ігор Білан. І саме завдяки проведеним Біланом замінам господарі зуміли переломити хід матчу й здобути вольову звитягу. Переможний гол на 89-й хвилині забив Олександр Демченко, що розпочинав гру на лаві запасних. Відсвяткувавши першу вікторію, тернополяни істотно поліпшили своє турнірне становище.

Під питанням було проведення поєдинку в Херсоні, де «Кристал» також не уникнув наступу вірусної інфекції. Та все ж необхідну кількість футболістів новий головний тренер Сергій Валяєв таки назбирав, і було вирішено не переносити ще й матч із «Волинню». Суперництво проходило в цікавій боротьбі, і долю протистояння вирішив єдиний м’яч, забитий лучанином Ігорем Сікорським із пенальті.

Упертістю відзначалися й поєдинки у Волочиську та Кременчуці, де сильнішими виявилися футболісти відповідно «Агробізнесу» та «Прикарпаття», що дозволило подолянам закріпитися в чільній групі, а іванофранківцям — залишити зону вильоту.

ФУТБОЛ. ПЕРША ЛІГА-2020/2021. 5-й ТУР

«Полісся» – «Чорноморець» – 1:1
Голи: Власюк, 50 – Ковбаса, 90+4.

«Нива» – «Оболонь» – 2:1
Голи: Волохатий, 72, Демченко, 89 – Мединський, 48.

«Миколаїв» – «Гірник-Спорт» – 6:1
Голи: Кравченко, 24, 72, Паламар, 27, 50, Охрончук, 54, Мельничук, 83 –
Батюшин, 20 (пен.).

«Кристал» – «Волинь» – 0:1
Гол: Сікорський, 61 (пен.).

«Агробізнес» – «Авангард» – 1:0
Гол: Черненко, 76 (пен).