Команди Андрія Тлумака і Олександра Чижевського продовжать боротьбу за путівки у Прем’єр-лігу

У Києві, на НСК «Олімпійський» у четвер, 11-го червня, відбулася Конференція клубів Професійної футбольної ліги (ПФЛ), на якій вирішували долю чемпіонатів України сезону-2019/2020 серед команд Першої та Другої ліг, в складах яких грає чимало студентів і випускників кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а головними тренерами луцької «Волині», «Агробізнеса» із Волочиська та івано-франківського «Прикарпаття» є Андрій Тлумак, Олександр Чижевський і Володимир Ковалюк, які вищу освіту здобули у стінах нашого вишу.

На Конференції Професіональної футбольної ліги України були присутні керівники організації, президент Української асоціації футболу (УАФ) Андрій Павелко і 33 делегати від клубів, які обговорювали питання продовження сезону-2019/2020 у Першій та Другій лігах, який перервали через пандемію коронавірусу. 16 делегатів представляли клуби Першої ліги, 17 – Другої. Водночас делегати чотирьох клубів Другої ліги на засідання не з’явилися.

Після довгих дискусій за відновлення чемпіонату в Першій лізі у класичному форматі проголосували 11 клубів, проти – чотири, ще один утримався. Зокрема, «За» проголосували «Металіст 1925», «Рух», «Інгулець», «Агробізнес», «Кремінь», «Гірник-Спорт», «Минай», «Металург» та «Черкащина»; «Проти» – «Чорноморець», «Миколаїв», «Авангард» та «Балкани»; «Утрималася» – «Волинь».

Натомість клуби Другої ліги проголосували за дострокове завершення чемпіонату України. Це рішення підтримали 11 клубів і тільки шість були за продовження сезону. Таким чином, чемпіонат України сезону-2019/2020 у Другій лізі буде завершено з поточними результатами. Рішення ще повинен затвердити Виконком УАФ.

Також на порядку денному Конференції ПФЛ стояло і питання обміну між лігами.

У підсумку, клуби ухвалили наступні рішення з цього питання:

• В УПЛ, як і було прописано раніше, виходять три перші команди Першої ліги, а з Прем’єр-ліги опуститься команда, яка займе 12-е, останнє місце.

• З Другої ліги в Першу безпосередньо потраплять чотири клуби – по два переможці груп «А» і «В» («Нива» Тернопіль, «Полісся» Житомир, «ВПК-Агро» Магдалинівка Дніпропетровської області та «Кристал» Херсон). Ще дві команди Другої ліги, які посіли треті місця в групах («Верес» Рівне і «Альянс» Липова Долина Сумської області), зіграють плей-оф з 15-ю і 16-ю командами Першої ліги. Таким чином, в наступному сезоні у Першій лізі гратиме 18 команд.

• З Другої ліги ніхто не вилітає.

Дане рішення клубів також має бути затверджене на Виконкомі УАФ, який, за словами очільника організації Андрія Павелка, має відбудеться у факсовому режимі найближчим часом.

Додамо, що весняна частина у Першій лізі стартує 24-го червня. Зауважимо, що за дві неявки на матчі чемпіонату клуби відсторонятимуть від змагань без збереження права на прописку.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ