Команди Маркевича і Федика втратили перемоги у дев’ятому турі УПЛ

Упродовж трьох днів, з 6-го по 8-е листопада, тривали матчі чергового, дев’ятого туру ювілейного, 30-го за ліком чемпіонату України з футболу сезону-2020/2021 за участю 14-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах десяти з яких грають студенти і випускники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Олександрії», «Маріуполі», «Львові» та «Руху» головними тренерами працюють відповідно Володимир Шаран, Остап Маркевич, Віталій Шумський та Іван Федик, які вищу освіту також здобули у нашому виші.

Дев’ятий тур Прем’єр-ліги розпочався у п’ятницю, 6-го листопада, матчем у Дніпрі. Рахунок на добре знайомій йому «Дніпро-Арені» відкрив нападник «Колоса» Євген Селезньов з 11-метрового, призначеного за гру рукою Логінова. Пенальті було призначено за допомогою системи VAR. Після перерви ще один гол того таки Селезньова, з гри, було скасовано через офсайд також після втручання відеоасистента рефері. Утім, «Колос» усе ж переміг із різницею у два м’ячі – 2:0. Гол Смирного був цілком легітимним.

У суботу, 7-го листопада, в другий ігровий день дев’ятого туру було зіграно три матчі і що цікаво, у кожному з них призначалися 11-метрові.

«Олімпік» із «Маріуполем» у Києві влаштували гольове шоу, забивши один одному по три м’ячі. Два з трьох результативних ударів господарів на рахунку орендованих у київського «Динамо» гравців – Беніто та Каргбо. Причому останній забив у компенсований до другого тайму час, врятувавши донеччан від поразки. В азовців два м’ячі – результат вдалого виконання пенальті. Наприкінці першого тайму у ворота «олімпійців» з інтервалом у три хвилини було призначено два 11-метрові, причому виконували їх різні футболісти – Сікан та Мишньов.

Саме завдяки пенальті святкувала звитягу «Олександрія». «Львів» приїхав у гості до команди Володимира Шарана після перемоги над «Ворсклою», яка стала для нього першою в сезоні та дозволила залишити останнє місце. Але розвинути успіх підопічним Віталія Шумського, який керує колективом після відставки грузинського фахівця Георгія Цецадзе, не вдалося. У другому таймі м’яч влучив у руку Клименчуку, й арбітр призначив 11-метровий, який реалізував Третьяков – 1:0 на користь олександрійців.

Із пенальті фактично розпочався третій матч суботнього ігрового дня. У Києві, де на «Оболонь-Арені» чернігівська «Десна» приймала закарпатський «Минай», рефері вказав на позначку у карній зоні номінальних господарів також за гру рукою, цього разу – із боку випускника факультету післядипломної та заочної освіти ЛДУФК Андрія Гітченка. Але потужний удар Нурієва прийшовся у стійку. Не використавши нагоду забити, наприкінці другого тайму «Минай» пропустив – із передачі Коноплі відзначився Будківський, тож «Десна» здобула перемогу з мінімальним рахунком 1:0.

У неділю, 8-го листопада, відбувся центральний матч не лише дев’ятого туру, а й усього першого кола чемпіонату – київське «Динамо» на столичному НСК «Олімпійський» приймало донецький «Шахтар». Втім, чергове українське класіко було дещо затьмарене численними кадровими проблемами, від яких потерпають обидва гранди.

У «Шахтаря» ситуація останніми днями дещо покращилася, до основної обойми повернулася група гравців, які перехворіли на коронавірус. Зокрема, у звітному поєдинку змогли взяти участь Матвієнко, Степаненко, Тайсон, Мораєс, Алан Патрік та Фернандо. Натомість «Динамо» тільки втрачало виконавців одного за одним, й у підсумку заявка «біло-синіх» на матч складалася лише із 16-ти прізвищ.

Динамівці намагалися будувати гру від оборони, не форсуючи події на полі. Утім, і «Шахтар» у першому таймі не поспішав вмикати високі швидкості, і поєдинок проходив досить спокійно та академічно у порівнянні з більшістю попередніх зустрічей між цими командами. У господарів за відсутності хворого Супряги на вістрі атаки діяв номінальний вінгер Вербіч, який виявився дещо відрізаним від партнерів, тож зі створенням моментів у «біло-синіх» виникли складнощі. Своєю активністю виділявся Родріґес, але його зусиль, щоб організувати для оборони «помаранчево-чорних» суттєві проблеми, було недостатньо.

Єдиний гол у першій 45-хвилинці було забито після помилки кіпера динамівців Нещерета. Додо навісив із флангу, і 18-річний воротар киян не влучив по м’ячу на виході. Мораєс на досвіді використав нагоду, підставивши голову – 0:1. У компенсований до першого тайму час стався ще один ключовий епізод матчу. Сидорчук у підкаті влучив у ногу Корнієнка, й арбітр Монзуль, переглянувши за допомогою VAR порушення, показала капітану киян пряму червону картку.

Після перерви неприємності «Динамо» продовжилися. Степаненко завдав удару з-за меж штрафного, і м’яч рикошетом від Маркоса Антоніо змінив напрямок та опинився в сітці – 0:2. Потім отримав травму Родріґес, який після заміни Вербіча перемістився на позицію форварда. І, нарешті, результативним став ще один удар із далекої відстані, цього разу у виконанні Алана Патріка – 0:3. Після цього все стало зрозуміло остаточно, і темп гри впав до мінімуму. «Шахтар» після цієї перемоги скоротив відставання від конкурента в таблиці до одного очка.

Також у неділю зустрічалися «Зоря» з «Ворсклою» – бронзовий призер минулого чемпіонату та команда, яка йде у групі лідерів цього сезону. У поєдинку колективів, які очолюють колишні партнери по збірній України та бременському «Вердеру», Віктор Скрипник і Юрій Максимов, голів не відбулося, зате сталося два вилучення. Поле передчасно залишили луганець Хомченовський та полтавець Ребенок. Одного очка «Ворсклі» вистачило, аби потіснити «Десну» з третього місця.

Ще в одному матчі третього, заключного ігрового дня дев’ятого туру«Рух» та «Інгулець», які минулого сезону виступали в першій лізі, розписали результативну нічию – 2:2. Тож обидва колективи досі залишаються без перемог в елітному дивізіоні українського футболу.