Команди хокеїстів ЛДУФК зіграли очний матч у 4-му турі УХЛ

Четвертий тур регулярної першості чемпіонату Української хокейної ліги сезону-2020/2021 завершував поєдинок у Херсоні, де місцевий «Дніпро» приймав «Крижаних Вовків» з Києва. У складі обох клубів грають студенти кафедри зимових видів спорту (завідувач – доцент Орест Стефанишин) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Поєдинок на ковзанці «Фаворит-Арени» херсонських «щук» із захисником Євгеном Ратушним і нападником Владиславом Брагою у складі проти столичних «вовків», в лінії оборони яких діє Євген Абаджан, став першим очним побаченням команд у новому сезоні. Цікаво, що в минулому сезоні у всіх очних поєдинках «регулярки» херсонці здобули перемоги над киянами. Тому явним фаворитом в цій зустрічі вважалися «щуки», але гості здивували усіх.

Першим закинув «Дніпро» – на екваторі першого періоду відзначився Євген Гасніков. Однак гості моментально відігралися – Демид Лучніков кинув, а Сергій Ємелін вдало підставив ключку – 1:1. Після пропущеної шайби «щуки» заграли агресивніше попереду, змусивши «вовків» грати другим номером. Тепер уже воротар гостей все частіше демонстрував свою майстерність. Здавалося, що «Дніпро» ось-ось закине вдруге, але все сталося по-іншому. Під кінець періоду кияни зуміли реалізувати більшість, а Ємелін записав на свій рахунок «дубль» – 1:2.

Перші п’ять хвилин другого періоду пройшли в рівній боротьбі, але поступово ініціативою заволоділи хокеїсти «Дніпра», які все частіше викочувалися на забійні позиції і розстрілювали ворота гостей з близької відстані. На 32-й хвилині херсонці змогли реалізувати свої моменти і двічі закинути. Спочатку Євген Гасніков вдруге пробив воротаря киян, а потім у швидкій контратаці Олексій Зайцев закинув третю шайбу – 3:2.

Третій період активно почали «щуки» і на 46-й хвилині вони змогли реалізувати більшість зусиллями потужного кидка з дальньої дистанції від Дениса Макарова. Але через чотири хвилини «Вовки» змогли реалізувати свою більшість: «хет-триком» у цьому матчі відзначився Ємелін – 4:3.

Після сьомої шайби в матчі гра вирівнялася. Рівна кількість небезпечних моментів почала виникати біля воріт обох команд. Завдяки гостроті атак клуби змогли обмінятися закинутими шайбами – спочатку Олександр Швецов з передачі воротаря «щук» Олександра Хомутова забив у порожні ворота, після того, як «Вовки» замінили кіпера на шостого польового гравця. А потім вже гості, за 8 секунд до кінця зусиллями Соломона Шапі розмогли скоротити відставання до мінімуму – 5:4 (1:2, 2:0, 2:2).

В іншому вчорашньому матчі чинний чемпіон ХК «Кременчук» на домашній «Айсберг Арені» приймав новостворений ХК «Краматорськ», який зіграв свій перший офіційний поєдинок в історії клубу. Одразу скажемо, що новачок провів відмінну гру, хоча й програв. Але хто міг передбачити, що чемпіону вдасться обіграти дебютанта з перевагою тільки в одну шайбу, яку він закине на 50-й хвилині, а інтрига, як і в Херсоні, зберігатиметься до останніх миттєвостей зустрічі. У підсумку – 5:4 (2:1, 1:2, 2:1). У «Кременчука» шайби закинули Олександр Пукс, Микола Кисельов, Андрій Денискін (дві), Олександр Коробов; за новачків чемпіонату відзначились Андрій Жвачкін (двічі, на фото нижче), Гліб Кривошапкін, Севастьян Карпенко.

А відкривав четвертий тур, матчі якого тривали уподовж двох днів, 4-го і 5-го листопада, напередодні поєдинок у Білій Церкві, де на тамтешній «Льодовій арені» місцеві «Білі Барси» приймали новачка УХЛ ХК «Маріуполь». Фінальна сирена зафіксувала вольову перемогу «барсів» з мінімальною перевагою в одну шайбу – 2:1 (0:1, 2:0, 0:0). Гості вийшли вперед після кидка Євгенія Кобякова уже наприкінці 2-ї хвилини зустрічі. Однак, в другому періоді з інтервалом у 39 секунд, на 38-й та 39-й хвилинах, голи Павла Тарана і Артема Грабовецького вивели вперед господарів – 2:1. У третій, заключній 20-хвилинці глядачі результативних дій не побачили, тож «Білий Барс» записав до свого турнірного доробку перші залікові бали у сезоні.

Також у середу, 4-го листопада, відбувся матч у Дружківці, де на ковзанці льодової арени «Альтаїр» донецький «Донбас» приймав київський «Сокіл». Найтитулованіші вітчизняні команди (на двох вони виграли 19 чемпіонських титулів – 12 кияни і 7 донеччани) востаннє грали між собою понад сім років тому – 23-го січня 2013 року. Загалом в чемпіонатах України «Сокіл» і «Донбас» раніше 31 раз виходили на лід один проти одного (без урахування одної технічної поразки). За перемогами попереду київський клуб – 17:14, різниця шайб – 93:91. А звітний поєдинок став їхнім першим очним протистоянням після відродження столичного клубу.

Одразу скажемо, що гра на льоду «Альтаїра» повністю виправдала очікування шанувальників хокею. Хоча по завершенні першої третини складалося враження, що з визначенням переможця усе зрозуміло. Упродовж 10-ї хвилини «Донбас» зусиллями Віктора Захарова і Андрія Сігарєва закинув дві шайби поспіль з інтервалом у 16 секунд. А на 13-й хвилині останній, реалізувавши чисельну більшість, оформив «дубль». Тож на першу перерву суперники відправилися за рахунку 3:0 на користь господарів.

Однак «соколята», як засвідчив подальший розвиток подій, достроково викидати білий прапор не збиралися. І це вони наочно довели у другому періоді, коли капітан команди Фелікс Морозов і Олександр Павленко, на 21-й та 26-й хвилинах відповідно, почергово «прошили» голкіпера донеччан Олексія Трифонова й тим самим повернули інтригу в матчі – 3:2.

Мінімальна перевага «Донбасу» трималася до 56-ї хвилини. Але відновити статус-кво «Соколу» не судилося. Останню крапку в грі поставили донецькі хокеїсти. Гол форварда господарів ковзанки Іллі Коренчука за 5 хвилин і 19 секунд до фінальної сирени встановив підсумковий рахунок у грі – 4:2 (3:0, 0:2, 1:0) на користь його команди, яка продовжує єдиною йти без турнірних втрат у регулярній першості.