Кращий спортсмен Львівщини у серпні 2019 року Андрій Федечко отримав свою нагороду (Фото)

У вівторок, 24-го вересня 2019 року, у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського під час спільного засідання Вченої ради ЛДУФК та відділення НОК України у Львівській області, за участю представників громадськості і ЗМІ, відбулася церемонія відзначення найкращого спортсмена Львівщини за підсумками спортивного серпня. Найкращим спортсменом став випускник нашого Університету Андрій Федечко.

Церемонію нагородження здійснював перший заступник голови відділення НОК України у Львівській області Юрій Майборода спільно із почесними гостями Університету і партнерами Відділення. В урочистостях також взяли участь уславлені олімпійці Львівщини, серед яких Маркіян Івашко, Валерій Савін, Сергій Антонов, Роман Бундз, Юлія Коростильова та Віра Передерій.

Отож, титул найкращого спортсмена олімпійської Львівщини за підсумками серпня 2019 року отримав Андрій Федечко – випускник ЛДУФК, Заслужений майстер спорту з сучасного п’ятиборства, член національної збірної команди України. А його тренери – Заслужені тренери України Володимир Софієнко, Олег Фіалкович, а також Віталій Тарнакін й відсутній на церемонії киянин Дмитро Кірпулянський визнані найкращими тренерами місяця.

Зокрема до нагородження найкращого спортсмена та тренерів Львівщини, окрім представників компаній партнерів відділення «Хлібпром», «Новодім», «Скриня», «Наливки зі Львова», «Вероніка», туристичної компанії Трайдент, долучилися: уславлені канадські хокеїсти українського походження, одні з найяскравіших зірок в історії північноамериканської Національної хокейної ліги, віднедавна кавалери Почесної відзнаки ЛДУФК імені Івана Боберського – брати Вейн-Джозеф та Дейв-Майкл Бабичі, а також народний депутат України 8 та 9-го скликань Микола Величкович, народна депутатка України 8-го скликання Оксана Юринець, Почесна консул Канади у Львові, голова Світової координаційної виховно-освітньої ради Світового конгресу українців Оксана Винницька-Юсипович; віце-президент Конгресу Українців Канади, член комісії НОК України «Закордонне українство», відповідальна за проведення Invictus Games-2017 з канадської сторони, провідна фізичний терапевт Канади Рената Роман (Торонто); англійський бізнесмен українського походження, меценат, один із спонсорів Національної олімпійської збірної України на Іграх XXVI Олімпіади в Атланті 1996 року Ґері Боумен (Роман Оленич); уповноважений представник громадської організації «Канадійські Друзі хокею в Україні (CFHU)» та активний громадський діяч української громади Канади Нестор Будик (Вінніпег).

Нагадаємо, що Андрій Федечко разом із дніпрянином Владиславом Ридванським на початку серпня здобув «срібло» в естафеті на чемпіонаті Європи-2019 з сучасного п’ятиборства, який відбувся у британському місті Бат. Українці фінішували другими, набравши 1489 очок. Перше місце вибороли господарі турніру, британці Олівер Маррей і Майлз Пілладж, а третіми фінішували угорці Ріхард Беречкі та Іштван Малиц. Завдяки цьому результату представник Збройних сил України, випускник ЛДУФК Андрій Федечко вдруге став лауреатом номінації відділення НОК України у Львівській області «Найкращий спортсмен місяця». Вперше Андрія визнали найкращим в області понад чотири роки тому – за підсумками липня 2015 року.

«Дуже приємно вже вдруге отримувати таку почесну відзнаку. Старатимусь й надалі! Передусім хочу подякувати навчально-спортивній базі літніх видів спорту Міністерства оборони України, де я тренуюся і перебуваю практично весь свій час. Дякую за підтримку! – зазначив у своєму виступі Андрій Федечко, – Також дякую нашому рідному Університету фізичної культури. Хочу побажати всім спортсменам і простим людям, які займаються спортом: все залежить від кожного особисто. Потрібно боротися з самим собою, щоб перемагати. Терпіння вам і все неодмінно складеться!».

Іванна Литвинець,
культурно-мистецький відділ