Ксенія Пантєлєєва – срібний призер чемпіонату України з фехтування на шпагах

У Києві розпочались головні змагання з фехтування національного рівня поточного року – чемпіонат України. Першими на доріжки вийшли шпажисти, які минулими вихідними визначали найсильніших в індивідуальній та командній першості. В особистому турнірі серед представниць прекрасної статі срібну нагороду виборола аспірантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Ксенія Пантєлєєва.

Доволі впевнено долаючи суперниць одну за одною, другий номер національного рейтингу 26-річна Ксенія Пантєлєєва у півфіналі вийшла на очний бій з на три роки молодшою киянкою Анною Деркач, яка дещо несподівано пробилася до лона призерів. Одразу зазначимо, що Анна, яка наразі є дев’ятою шпагою в Україні, у бою проти Ксенії, незважаючи на поразку, наочно довела, що повністю заслужила місце на медальному п’єдесталі. Бій був дуже рівним, а підсумкова перевага львів’янки склала тільки два уколи – 15:13.

Ще більш запеклою була боротьба в іншому півфіналі, де зустрілися дві киянки – лідер національного рейтингу 33-річна Олена Кривицька та шоста шпага України, 24-річна Влада Харькова. Столичне дербі завершилося мінімальною перевагою Влади – 15:14. Тож у фіналі національного чемпіонату, як і на нещодавньому Кубку України, зустрілися Ксенія Пантєлєєвата Влада Харькова.

Нагадаємо, вирішальна кубкова дуель двотижневої давності завершилася звитягою Пантєлєєвої з перевагою у п’ять уколів – 15:10. На жаль, мусимо констатувати, що оформити «золотий дубль» (покласти золоту медаль до Кубка) підопічній випускника факультету післядипломної та заочної освіти ЛДУФК, заслуженого тренера України Андрія Орліковського (на фото зліва) не судилося. Влада Харькова у фіналі взяла реванш майже з аналогічним рахунком – 15:11.

Прагнула зійти на медальний подіум чемпіонату й випускниця кафедри фехтування, боксу і національних одноборств (завідувач – Василь Бусол) нашого Університету Юлія Свистіль, яка зупинилася за крок до «бронзи» на Кубку України. Як не прикро, але свої мрії про нагороду Юля не втілила у життя й цього разу. У бою на стадії 1/8 фіналу вона поступилася киянці Дарині Варфоломєєвій.

Втім, додому Юлія Свистіль повернулася не з пустими руками – в її доробку бронзова медаль, яку вона здобула у командному турнірі в складі збірної Львівської області разом з Ксенією Пантєлєєвою, Дар’єю Садовою та Софією Слюсарєвою.