Ксенія Пантєлєєва – володарка Кубка України з фехтування на шпагах

У Києві змаганнями шпажистів завершився розіграш Кубка України з фехтування 2020 року. В особистому турнірі серед представниць прекрасної статі почесний трофей виборола аспірантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Ксенія Пантєлєєва (на фото нижче).

Особисті кубкові змагання шпажистів, як і раніше рапіристів та шаблістів, проходили за дещо незвичною системою. Попередній етап традиційно пройшов у групах, за підсумками якого визначалися учасники туру прямого вибування. Однак у ньому, на відміну від традиційного формату, кожен шпажист мав право на одну поразку. Зокрема, чвертьфіналісти визначалися за такою схемою: чотири учасники, здолавши своїх опонентів, виходили у цю стадію змагання напряму, а ще чотири путівки в очних дуелях виборювали ті, хто програв один бій. Таким чином, той чи інший спортсмен припиняв боротьбу за трофей в «олімпійці» лише після другої поразки.

Ксенія Пантєлєєва, вдало провівши низку боїв, у півфіналі зійшлася на фехтувальній доріжці в очній дуелі з уродженкою Тернополя Оленою Кривицькою, яка уже чимало років на всеукраїнських змаганнях представляє Київ. Фахівці фаворитом вважали столичну шпажистку, яка наразі очолює національний рейтинг і входить до ТОП-групи світового. Ксенія у всеукраїнській табелі про ранги йде другою, але при цьому помітно поступається Олені за набраними балами. Та й досвіду в 33-річної Кривицької, як не крути, побільше, ніж у її 26-річної партнерки по збірній України.

Втім, підопічна випускника факультету післядипломної та заочної освіти ЛДУФК, заслуженого тренера України Андрія Орліковського у черговий раз довела, що прогнози у спорті – річ невдячна. Ксенія дуже зібрано провела бій і в підсумку «переколола» Кривицьку з перевагою у п’ять уколів – 15:10 – і тим самим впевнено здобула право бути учасницею «золотої» дуелі. В іншому півфіналі глядачі стали свідками столичного дербі, яке завершилося перемогою з дещо несподівано переконливим рахунком 15:8 24-річної Влади Харькової над титулованою, на п’ять років старшою Фейбі Бежурою (шостий і четвертий номери національного рейтингу відповідно).

Перед фіналом шанси Ксенії Пантєлєєвої та Влади Харькової на завоювання Кубка України спеціалістами розцінювалися, як майже рівні. При цьому, щоправда, деяка перевага віддавалася все ж львів’янці – досвіду у неї побільше. У цілому, коли аналізувати «золоту» дуель, вона видалася доволі цікавою та видовищною. Хоча, звісно, тривала пауза у змагальній діяльності через коронавірус не могла не позначитися на діях шпажисток. Однак точнішою в фіналі була Пантєлєєва, яка здобула перемогу зі звичною вже для себе перевагою у п’ять уколів – 15:10 – і в такий спосіб здобула жаданий трофей.

Додамо, що близькою до завоювання нагороди була й випускниця кафедри фехтування, боксу і національних одноборств (завідувач – Василь Бусол) Юлія Свистіль, яка зупинилася за крок до «бронзової» сходинки медального подіуму. У чвертьфінальній зустрічі сьома шпага України поступилася Фейбі Бежурі.

Втім, додому Юлія Свистіль (на фото нижче) повернулася не з пустими руками – в її доробку срібна медаль. У командному турнірі в складі збірної Львівської області вона разом з Ксенією Пантєлєєвою, Дар’єю Садовою та Софією Слюсарєвою дісталася фіналу. На жаль, у «золотому» поєдинку за Кубок України галичанки з рахунком 27:45 поступилися збірній Києва, за яку виступали Фейбі Бежура, Вероніка Булко, Олена Кривицька і Влада Харькова.

Нагадаємо, Кубок України з фехтування 2020 року розпочався змаганнями рапіристів і рапіристок, які 19–20 вересня гостинно приймав Універсальний манеж стадіону СКІФ Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. У командному турнірі серед чоловіків-рапіристів впевнену перемогу здобула збірна Львівської області, у складі якої виступали виключно представники ЛДУФК – студент третього курсу факультету фізичної культури і спорту нашого Університету Ігор Юрін, магістрант Максим Гаравський, аспірант Ростислав Герцик і випускник Клод Юнес, а привів команду до тріумфу заслужений тренер України Сергій Гаравський, який вищу освіту також здобув у стінах нашого вишу. Окрім того, Клод Юнес і третьокурсник Даниїл Гойда розділили «бронзову» сходинку медального подіуму в особистій першості.