ЛДУФК долучився до проведення Кубка Львова з кібершахів (Фото)

За ініціативи управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (ЛМР) та Центру професійного розвитку педагогічних працівників Львова у передноворічний час відбувся один з найбільших шахових турнірів в історії України – Кубок Львова з кібершахів. Змагання уперше проводилися на ігровій платформі Lichess серед учнів шкільних шахових гуртків. До проведення заходу долучився й Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського.

Як зазначили організатори Кубка Львова з кібершахів, незважаючи на великий інтерес до події, у процесі підготовки було багато перешкод. Більшість учнів жодного разу не брали участі в змаганнях такого формату. Понад 500 учасників вперше зареєструвалися на ігровій платформі Lichess. Через низку труднощів, пов’язаних з реєстрацією, роботою на платформі, долученням до турніру, проблемами з інтернетом, із майже 900 учнів змагалися 592 учасники. Пряма трансляція турніру велася з ЛДУФК імені Івана Боберського.

«Готуючись до проведення Кубка Львова з кібершахів, ми планували зібрати 500–700 учасників. Були сумніви, що можна запросити таку велику кількість гравців, але спільно з керівниками шкільних шахових гуртків ми реалізували цей задум. До цього часу в Україні ще ніхто не зміг зібрати в одному турнірі понад 700 учасників. Були випадки, коли Українська шахова ліга мала більше 600 учасників, проте це були представники з багатьох областей. А ми орієнтувалися виключно на львів’ян, які відвідують шахові гуртки в школах.

Перед початком змагань було близько 900 заявок (815 анкет і ще майже 100 учнів анкети не заповнили). Окрім того, зголошувалися шахісти з різних країн світу (Австралії, Азербайджану, Аргентини, Вірменії, Грузії, Індії, Китаю, Молдови, Монголії, Польщі, Угорщини та інших), яких ми не доєднали до турніру, бо згідно регламенту змагань до участі допускались тільки учні шкіл Львова», – зазначив ініціатор заходу, турнірний директор змагань Антон Литвинець (консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників, тренер збірної команди Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського з шахів).

«Найбільша перевага такого заходу, що не треба хвилюватися про інвентар, велике приміщення, суддівську бригаду. Учасникам потрібно мати хороший інтернет, будь-який ґаджет і хороший настрій. Якщо турніром цікавляться іноземці, значить він популярний. Інформація поширюється на шахових платформах, в соціальних мережах та офіційних ресурсах, наприклад на сайті Федерації шахів України. Все це сприяє тому, щоб турнір став грандіозним і, можливо, у майбутньому ми б потрапили в Книгу рекордів України», – наголосив тренер ФІДЕ, головний суддя змагань Антон Ромашов, який вищу освіту також здобув у нашому Університеті.

Отож, переможцями та призерами Кубка Львова з кібершахів стали 157 учнів закладів середньої освіти. В різних номінаціях (за районами м. Львова, рейтингом) переможці отримали понад 350 призів, а саме: статуетки, медалі, дипломи, електронні шахові годинники і шахи.

На урочистій церемонії нагородження, яка відбулася 30-го грудня 2020 року, з вітальним словом виступили директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Олександра Приставська та головний спеціаліст управління освіти департаменту гуманітарної політики ЛМР Іванна Гнідець.

Продовження турнірів в такому форматі є одним із пріоритетних завдань у 2021 році. Заплановано ще більше активізувати роботу, використовуючи додаткові ресурси. Зокрема, долучити дошкільні заклади освіти, а також загальноосвітні школи, які не брали участі у змаганнях. Організатори очікують, що майбутній Кубок Львова з кібершахів може зібрати не менше 1500–2000 учасників. Відзначимо, що Львів – єдине місто України, де шахи впроваджені в систему освіти – функціонують шкільні шахові гуртки. Тут виховується і проживає не один десяток міжнародних гросмейстерів, діяльність яких відома далеко за межами країни. Львів є прикладом для інших і повсякчас підтверджує статус не тільки культурної, а й шахової та інтелектуальної столиці нашої держави.

Іванна Литвинець