Любінець і Бойко допомогли збірній України обіграти фінок у грі відбору на Євробаскет-2021

Жіноча національна збірна України перемогла команду Фінляндії в кваліфікаційному матчі чемпіонату Європи-2021 в ізольованому таборі у Португалії – 84:66. До звитяги «синьо-жовтих» долучилися й дві магістрантки Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Вероніка Любінець і Олена Бойко (на фото – відповідно третя і друга справа у верхньому ряду).

Перед тим як перейти до розповіді про перший офіційний матч українських баскетболісток після майже річної перерви (востаннє наша командаграла 14-го листопада минулого року, коли поступилася на виїзді Бельгії з рахунком 66:83), зазначимо, що представниць нашого Університету у національній збірній мало бути троє. Однак один з лідерів головної команди країни, найкраща нападниця попереднього сезону Суперліги Христина Філевич через захворювання до Португалії не полетіла.

Втім, одразу скажемо, що Вероніка Любінець (на фото нижче) і Олена Бойко гідно замінили Христину і зробили вагомий внесок у важливу перемогу «синьо-жовтих» над баскетболістками Суомі. Зокрема, Вероніка вийшла у стартовій п’ятірці, відіграла 34 хвилини 37 секунд, упродовж яких виконала 14 двохочкових кидків, рівно половина з яких були влучними, та реалізувала п’ять з шести штрафних і в такий спосіб принесла команді 19 очок – це другий показник після беззаперечного лідера збірної України Аліни Ягупової, в активі якої тільки на три очки більше.

Олена розпочала гру на лаві запасних, а на майданчику провела 8 хвилин 36 секунд. За цей час вона виконала по одному двохочковому і трьохочковому кидку. Обидва виявилися влучними, тож її внесок у загальний результат команди склав 5 очок. А тепер про інші деталі українсько-фінського протистояння.

Напередодні матчу фінські оглядачі акцентували увагу на досить молодому віці їхньої команди на поєдинки в Португалії. А головними перевагами вони називали атлетизм, гру в захисті та швидкість.

Стартові хвилини поєдинку підтвердили небезпідставність таких характеристик. Поки українки ще не ввійшли на повну в боротьбу, суперниці ефективно захищалися, втікали у швидкі відриви, вигравали підбирання в атаці. Відтак упродовж стартової чверті наші дівчата наздоганяли фінських суперниць. На кінець чверті підопічні Срджана Радуловіча скоротили відставання до трьох очок, загалом пропустивши аж: на табло горіли цифри – 22:25.

Та уже з другої десятихвилинки перебіг подій на паркеті змінився. Українки додали в захисті, частіше після перехоплень стала втікати у відрив капітан команди Аліна Ягупова (на фото нижче), краще пішли підбори та блок-шоти. В атаці позначилася відмінна клубна зіграність Ягупової з Науменко, вдало підключалася до дальніх атак Горобець. У підсумку за другу чверть українки 28 очок уже самі набрали, пропустивши в два рази менше – 14. Тож на перепочинок суперниці пішли за переваги наших дівчат в 11 очок – 50:39.

По великій перерві українки продовжили контролювати перебіг боротьби. Та кілька хвилин втрати зосередженості вистачило, аби суперниці скоротили відставання, змусивши хвилюватися. Трьохочковий від Ягупової заспокоїв команду та ще збільшив нашу загальну перевагу перед останньою чвертю – 70:56.

У заключній десятихвилинці кардинальних змін не сталося. Українки довели поєдинок до перемоги (84:66) – другої в трьох зіграних матчах.

Як і очікувалося, найрезультативнішою стала капітан нашої команди Аліна Ягупова. На останніх секундах вона встигла оформити «тріпл-дабл» – набрала 22 очка, зробила 12 підбирань та віддала 10 результативних передач.

Відтак збірна України в доброму емоційному стані готуватиметься до другого поєдинку поточного осіннього кваліфікаційного вікна – завтра, 14-го листопада, проти команди Бельгії, яка в іншому вчорашньому матчі обіграла господарок майданчика, баскетболісток Португалії з перевагою у десять очок – 59:49 (16:10, 17:7, 17:14, 9:18).

Додамо, що початок протистояння – о 20:00 за київським часом. Пряма трансляція зустрічі – на каналі XSport.

БАСКЕТБОЛ. ЖІНКИ. ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ – 2021
Кваліфікація. Група -G-. 3-й тур

Україна – Фінляндія – 84:66
(22:25, 28:14, 20:17, 14:10)

12 листопада. Одівелш (Португалія). Початок – 17:00

УКРАЇНА: Людмила Науменко (зіграла 36 хвилин 37 секунд – набрала 9 очок), Віта Горобець (33:11 – 13), Аліна Ягупова (39:21 – 22), Вероніка Любінець (34:47 – 19), Ольга Сівакова (40:00 – 16) – стартова п’ятірка; Олена Бойко (08:36 – 5), Владислава Волошина (04:10 – 0), Влада Гозалова (03:18 – 0).

Тренери: Срджан Радуловіч, Олена Федченко.

ФІНЛЯНДІЯ: Анніка Холопайнен (23:35 – 11), Лотта-Май Лахтінен (29:27 – 18), Лінда-Лотта Лехторанта (25:48 – 4), Еліна Коскіміес (25:20 – 8), Софія Пеландер (11:49 – 0) – стартова п’ятірка; Санні Туомісто (25:01 – 7), Аннііна Айянен (14:12 – 6), Маріанне Фанні Калін (07:36 – 2), Сара Емілія Сусанна Рокканен (03:39 – 0), Хенна Сандвік (18:10 – 0), Сага Укконен (03:54 – 0), Янетте Аарніо (11:09 – 10).

Тренери: Пекка Салмінен, Мірка Деттман, Ярі Нюканен.