Львівська «Галичанка» – чемпіон Балтійської гандбольної ліги

Минулими вихідними у литовському місті Гарлява завершився третій, заключний тур Балтійської жіночої гандбольної ліги (Baltic Women’s Handball League) сезону-2019/2020, серед шести учасників якої змагався й чемпіон п’яти останніх років української Суперліги львівська «Галичанка», кістяк якої сформовано з випускниць і студенток кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Підопічні Тетяни Штефан приїхали до Гарляви у статусі одноосібного лідера – у попередніх двох турах вони зіграли сім матчів, у яких здобули шість перемог та один раз зіграли внічию. Сталося це у другому турі, матчі якого приймав у січні львівський палац спорту «Галичанка». Наші дівчата розійшлися миром з віце-чемпіоном Білорусі, мінським клубом «БНТУ-Бєлаз». У тій драматичній грі фінальна сирена зафіксувала бойову нічию з рахунком 25:25.

Саме мінчанки були головними та фактично єдиними конкурентками львів’янок у боротьбі за «золото» перед заключним туром. Невипадково матч «Галичанка» – «БНТУ-Бєлаз» був останнім у календарі турніру. Однак на цей поєдинок львів’янки вийшли уже в статусі чемпіонок. Адже у перші два дні команда Тетяни Штефан на паркеті Garliavos sporto ir kulturos centras впевнено обіграла місцевий «CASCADA-ГК «Гарлява» SM та «Еґле» з Вільнюса – 29:21 і 29:23 відповідно. Водночас білоруски обидва свої матчі програли.

Таким чином відрив «Галичанки» від «БНТУ-Бєлаз» перед їхнім другим очним побаченням у сезоні збільшився до шести очок і в білорусок не було жодних навіть теоретичних шансів обійти українок у підсумковій турнірній таблиці. Та наша команда сильна саме тим, що в кожній зустрічі, незалежно від її статусу та турнірного значення, грає лише на перемогу. Втім, треба віддати належне й білорускам, які гарантувавши собі «срібло», також вийшли на майданчик зарядженими виключно на перемогу. Тож гра видалася насправді видовищною та цікавою. А переможцем її стала «Галичанка», яка виграла з перевагою у чотири м’ячі – 34:30 – і тим самим довела закономірність свого тріумфу у Балтійській жіночій гандбольній лізі.

Зазначимо, що наші гандболістки вже не вперше підкорюють Балтійську лігу, яку було засновано в 2012 році. Львівська «Галичанка» дебютувала у сезоні-2016/2017 і здобула бронзовий комплект медалей, поступившись двом білоруським клубам – ГК «Гомель» та мінському «БНТУ-Бєлаз». Та вже наступного сезону-2017/2018 наші дівчата не мали собі рівних і здобули престижний трофей, випередивши ГК «Гомель» та литовський «АСМЕ-Жальгіріс» з Каунаса. Тепер, після річної перерви (сезон-2018/2019 «Галичанка» пропустила) підопічні Тетяни Штефан, якій у тренерському штабі допомагають Анжела Савченко і Оксана Площинська, удруге здобули чемпіонство у Балтійській лізі.

Додамо, що золоті нагороди для «Галичанки» здобули: воротарі – Вікторія Салтанюк, Марія Гладун, Марина Валієва; польові гравчині – Наталія Савчин (капітан), Діана Дмитришин, Наталія Шипляк, Дарина Ляховенко, Ірина Прокоп’як, Мар’яна Маркевич, Вікторія Петрушко, Юлія Головко, Ольга Василяка, Олександра Фурманець, Ангеліна Овчаренко, Христина Майкут, Марина Коновалова, Анастасія Баранович, Тетяна Поляк, Катерина Козак, Валентина Фроляк, Анастасія Мєлєкєсцева.

Окрім того, чотири гравчині нашої команди отримали індивідуальні відзнаки: Вікторію Салтанюк визнано найкращим воротарем; капітана Наталію Савчин – найкращою лівою півсередньою; Тетяну Поляк – найкращою правою півсередньою, а Мар’яну Маркевич нагородили двічі – як найкращу розігруючу та найкориснішого гравця (MVP) Балтійської ліги.

УСІ МАТЧІ «ГАЛИЧАНКИ» У БАЛТІЙСЬКІЙ ЛІЗІ-2019/2020:

«Галичанка» – «CASCADA-ГК «Гарлява» SM (Литва) –

«Галичанка» – «АСМЕ-Жальгіріс» (Каунас, Литва) –