Львівське «Динамо» – переможець міжнародного турніру «LVIV OPEN WATER POLO CUP-2018»

На водному майданчику басейну львівського СКА завершився третій за ліком міжнародний турнір з водного поло «LVIV OPEN WATER POLO CUP-2018». Приємно, що головний трофей вибороли ватерполісти львівського «Динамо», більшість гравців якого є студентами чи випускниками Львівського державного університету фізичної культури, а наставники команди Ігор Зінкевич і Олексій Шведов також вищу освіту здобули у нашому «ІнФізі».

Отож, упродовж трьох днів за почесний трофей змагалися шість команд з чотирьох країн: чинний володар призу національна збірна Білорусі, польська команда «Окмер» ЛСТВ з Лодзі, два словацькі клуби – «Хорнетс» з Кошице і ВК «Новаки» з однойменного міста, а також дві львівські команди – ЛУФК і чинний чемпіон України «Динамо».

У першій грі в очному протистоянні зійшлися команди групи «А» – польська «Політехніка Лодзі-Окмер» ЛСТВ та словацький КВП «Новаки». Початок був за словаками, які в середині другого періоду вигравали з комфортною перевагою у чотири м’ячі – 5:1. Однак поляки рук не опустили і в підсумку фінальна сирена зафіксувала бойову нічию – 9:9. Цікавим і дуже напруженим виявився й перший період стартового матчу групи «Б» ЛУФК (Львів, Україна) – «Хорнетс» (Кошице, Словаччина), який завершував перший ігровий день турніру. Першими закинули господарі, які пішли на першу малу перерву, ведучи в рахунку один м’яч – 3:2. Та на більше юних галичан (вік гравців 15–18 років) не вистачило. Більше того, у трьох наступних восьмихвилинках вони не змогли поповнити свій гольовий баланс жодним влучним кидком. Натомість чемпіони Словаччини у другому і третьому періодах провели по чотири результативні атаки, а в заключній чверті влаштували справжню гольову феєрію – вісім закинутих м’ячів. У підсумку, «Хорнетс» виграв з рахунком 18:3.

Наступного ігрового дня «LVIV OPEN WATER POLO CUP-2018» першими зустрілися команди групи «Б» – минулорічний переможець львівського турніру білоруська команда РЦОП з Мінська та чинний чемпіон Словаччини «Хорнетс» з Кошице. Три періоди пройшли у рівній боротьбі, але в кожному з них білорусам вдавалося провести на один влучний кидок більше. Тож перед заключною восьмихвилинкою на табло горіли цифри 9:6. У заключному періоді словаки перехопили ініціативу, однак для камбеку їм забракло одного голу – 10:9 на користь ватерполістів зі столиці Білорусі. Після цього господарі турніру львівське «Динамо» приймало гостей із Польщі – клуб «Політехніка Лодзі-Окмер» ЛСТВ. Першими м’яч закинули поляки, але в подальшому гра прогнозовано пройшла за помітної переваги чемпіона України, який переміг з переконливим рахунком 23:6. Увечері відбулися ігри за участю обох львівських команд. Спершу вихованці ЛУФК дали бій, хоча й поступилися чемпіонові Білорусі та переможцю Відкритого Кубка Львова-2017 клубу РЦОП з Мінська – 8:14. Після цього ватерполісти львівського «Динамо» без надзусиль розібралися зі словацьким КВП «Новаки» – 13:2.

Заключного ігрового дня глядачі стали свідками трьох матчів. Спочатку у втішному поєдинку за підсумкове п’яте місце зійшлися невдахи групового етапу – вихованці Львівського училища фізичної культури (ЛУФК) та ватерполісти польського клубу «Політехніка Лодзі-Окмер» ЛСТВ. Гра завершилася перемогою підопічних Юрія Сидоровича – 18:13. Більш напруженим видалося словацьке протистояння команд «Хорнетс» із Кошице та КВП «Новаки» з однойменного міста, у якому визначився володар «бронзи». Її вибороли гравці «Хорнетсу», які закинули на два м’ячі більше – 9:7. А на останок глядачі стали свідками фінального поєдинку між господарями, ватерполістами львівського «Динамо» та гостями з Білорусі – колективом Республіканського центру олімпійської підготовки (РЦОП) із Мінська. Цікаво, що саме ці команди розіграли головний приз у вирішальному поєдинку й рік тому. Тоді перемогу святкували сябри, які виграли з рахунком 14:10. Тож динамівці мали нагоду не лише вперше вибороти почесний трофей, а й взяти реванш за минулорічну поразку. Свого «біло-сині» досягли, причому зробили це достатньо переконливо – 12:7.

«LVIV OPEN WATER POLO CUP-2018». ФІНАЛ

«Динамо» (Львів, Україна) – РЦОП (Мінськ, Білорусь) –
12:7 (2:1, 4:0, 3:2, 3:4)

Голи: Морелія (1, 2, 13, 24), Антонієвіч (9, у більшості, 19), Мартініч (11, пенальті, 26, 32, пенальті), Дядюра (16, 22), Войтенко (31) – Ковальов (4), Тумас (23, у більшості), Подзерун (24, у більшості), Редько (27, у більшості, 31, у більшості), Шіленок (31, у більшості), Чупріна (32, у більшості).

«ДИНАМО»: 1. Костянтин Нікольський, 13. Захарій Федорко – 2. Срдан Антонієвіч, 3. Юрій Мамєтьєв, 4. Максим Ратков, 5. Олександр Дядюра, 6. Роман Грищук, 7. Олександр Абрамов, 8. Марко Мартініч, 9. Владислав Бабаєнко, 10. Володимир Войтенко, 11. Юре Морелія.
Тренери – Олексій Шведов, Денис Волончук.

РЦОП: 1. Владислав Кожевніков, 13. Євгеній Бобков – 2. Павло Хріпачьов, 3. Тимофій Подзерун, 4. Олександр Харлап, 5. Ілля Редько, 6. Віктор Шіленок, 7. Гліб Ковальов, 8. Ігор Тумас, 9. Андрій Шоломіцький, 10. Нікіта Чупріна, 11. Вадим Величко, 12. Олександр Філімонов.
Тренери – Дмитро Ванкевич, Леонід Романовський.

Судді: Сергій Мельников (Кишинів, Молдова), Мар’ян Островський (Львів, Україна).

Фоли: Дядюра (три), Антонієвіч, Грищук (два), Морелія, Ратков (два), Мартініч, Абрамов, Мамєтьєв, Бабаєнко – Ковальов (пенальті), Тумас (три, один з них – пенальті), Шіленок.

Вилучення до кінця гри з правом заміни: Дядюра (30, три фоли) – Ковальов (31, неспортивна поведінка), Тумас (32, три фоли).

Попередній етап. Група «А»: «Динамо» (Львів, Україна), КВП «Новаки» (Словаччина), «Політехніка Лодзі – Окмер» ЛСТВ (Лодзь, Польща)

Група «Б»: ЛУФК (Львів, Україна), РЦОП (Мінськ, Білорусь), «Хорнетс» (Кошице, Словаччина)

1-ий тур: КВП «Новаки» – «Політехніка Лодзі – Окмер» ЛСТВ – 9:9 (3:1, 2:1, 2:5, 2:2), «Хорнетс» – ЛУФК – 18:3 (2:3, 4:0, 4:0, 8:0)
2-ий тур: РЦОП – «Хорнетс» – 10:9 (3:2, 3:2, 3:2, 1:3), «Динамо» – «Політехніка Лодзі – Окмер» ЛСТВ – 23:6 (5:2, 2:1, 9:2, 7:1)