«Львівські Тигри» – срібні призери Суперліги-2020 з регбіліг (Відео)

У Львові стиковими матчами за «золото» і «бронзу» минулої суботи завершився чемпіонат України 2020 року з регбіліг (регбі-13) серед клубів Суперліги. За їх підсумками «Львівські Тигри», в складі яких грає низка студентів та випускників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а головний тренер команди Євген Тарасенко вищу освіту здобув у стінах нашого вишу, стали срібними призерами.

Сезон-2020 у вітчизняній Суперлізі з регбіліг через усім відомі причини стартував з більш ніж суттєвим запізненням – на початку вересня. Тож організатори вирішили провести національний чемпіонат за скороченим форматом. Заявки на участь подали шість клубів, які за географічним принципом було розділено на дві групи – по три у кожній. По завершенні турніру в одне коло, переможці груп розіграли в фінальному матчі титул, а команди, що посіли другі місця, в очному протистоянні виборювали бронзовий комплект медалей.

У групі «Захід» не було рівних «Львівським Тиграм». Підопічні Євгена Тарасенка впевнено обіграли спершу «Тернопільських Лицарів», а згодом і «Західних Гігантів» із Рівного. Рахунки цих матчів – 68:16 та 62:6 відповідно – якнайкраще свідчать про повну перевагу команди з міста Лева, яка й здобула путівку в фінал Суперліги. У грі за друге місце в групі «гіганти» взяли гору над «лицарями» з рахунком 42:10 і тим самим забезпечили собі право зіграти у вирішальному поєдинку за «бронзу».

Суперники «тигрів» і «гігантів» визначалися в матчах групи «Схід», де прогнозовано не було рівних харківській команді «Легіон ХІІІ», яка є наразі беззаперечним флагманом українського регбілігу. Слобожанці впевнено обіграли і «Київських Носорогів», і «Миколаївських Корабелів». А в грі за друге місце у групі столичний клуб був сильнішим за миколаївців.

Перемогли «Київські Носороги» і «Західних Гігантів» з Рівного у матчі за бронзовий комплект медалей Суперліги-2020, який відкривав програму заключного дня чемпіонату на львівському стадіоні «Юність» у Парку культури і відпочинку. Єдине, що вдалося «гігантам», це одного разу покласти овальний м’яч у залікове поле суперника і тим самим уникнути «сухого» розгрому. Втім, підсумкові цифри на табло – 60:4 (36:4) – однозначно свідчать, що бронзові нагороди «носороги» здобули абсолютно заслужено.

Значно запеклішим видався фінал, хоча фахівці в один голос віддавали перемогу гостям з Харкова. І їх можна зрозуміти, адже за всю історію чемпіонатів Суперліги «Легіон ХІІІ» програв лише одну гру. Поступилися слобожанці два роки тому саме «Львівським Тиграм», але треба сказати, що на той поєдинок вони прибули не оптимальним складом. Втім, у матчі-відповіді харків’яни тоді зуміли взяти реванш з необхідним рахунком і зберегли за собою титул...

Одразу скажемо, що виграв «Легіон ХІІІ» і в звітній зустрічі. Однак, незважаючи на поразку, команда господарів дала супернику справжній бій – інтрига в матчі зберігалася дуже довго. Але про усе за порядком. Початок фінального протистояння був за «легіонерами», які у перші хвилин 15 двічі виконали спробу, одну з яких реалізували і повели в рахунку 10:0.

Схоже, вдалий старт заспокоїв гостей, а даремно. Господарі рук не опустили, а навпаки, включили максимальні оберти і ще до свистка на перерву (матчі у регбіліг проходять в форматі два тайми по 40 хвилин) зуміли спочатку відновити статус-кво (10:10), а далі, маючи помітну психологічну перевагу та продовжуючи тиск на суперника, вийти вперед і піти на перепочинок, ведучи в рахунку шість пунктів – 16:10. Тож над стадіоном «Юність», як то кажуть, у подібних випадках, запахло справжньою сенсацією...

Однак клас і досвід гравців «Легіону ХІІІ» дався взнаки по перерві. Звісно, як і тренерська рука їхнього наставника Геннадія Веприка, який водночас є й головним тренером національної збірної України. Достеменно не відомо, що саме він говорив упродовж перерви своїм підопічним, але факт залишається фактом – у другій половині зустрічі харків’яни діяли дуже потужно в атаці і достатньо надійно в обороні. При цьому слід віддати належне і львів’янам, які продовжували чинити гідний опір гостям. По перерві наша команда ще одного разу підкорила «місто» слобожанців і тим самим довела лік своїх ігрових очок до 20. Та доробок суперника у другій 40-хвилинці був значно вагомішим – 36 очок. Тож фінальний свисток зафіксував звитягу «Легіону ХІІІ» з рахунком 46:20 (10:16). Однак цей матч наочно довів, що «Львівські Тигри» помітно скоротили відставання в майстерності від чемпіона, тож уже в наступному році небезпідставно спробують відібрати титул у «легіонерів».

Наостанок додамо, що «срібло» у складі «Львівських Тигрів» кували: Валентин Коваль, Остап Грищенко, Мартин Грищенко, Михайло Черняк, Валентин Корчак, Юрій Колосовський, Ігор Воробель, Артем Глинка, Михайло Павлів, Данило Гапон, Данило Козак, Остап Козак, Ігор Ващук, Ігор Духняк, Орест Адамик, Ростислав Ковалишин, Сергій Пустовойченко, Олександр Змеречовський, Богдан Ханьков, Павло Шкільний, Михайло Стадник. Головний тренер – Євген Тарасенко; тренер – Дмитро Кірсанов.