Мандрівка студентів ЛДУФК на Чотові скелі (Фото)

Упродовж трьох днів, 16, 18, 19 вересня 2019 року, в рамках низки заходів з нагоди Всесвітнього дня туризму у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського, з ініціативи деканату туризму (декан – доцент Володимир Холявка) відбувся похід на Чотові скелі, які є особливою візитівкою міста Винник. Долучилися до мандрівки першокурсники всіх спеціальностей факультету («Менеджмент», «Готельно-ресторанна справа», «Туризм»).

Мандрівка розпочалася з кафедри спортивного туризму (вул. Черемшини, 17), звідки подолали відстань 7 кілометрів, добираючись до скель древнього Львова. Загалом захід виявився дуже корисним для студентів, адже передбачав чимало цікавого. Зокрема, для студентів і викладачів це була можливість ближче познайомитися, висловити свої ідеї та очікування від навчання у ЛДУФК і, водночас, поринути у справжню туристичну атмосферу: навчитися збирати дрова, розпалювати вогнище, готувати гречаний куліш.

Відтак, відбулася екскурсія, під час якої оповідали історії та легенди про Чотові скелі. Отож, частіше їх називають Чортовими скелями, але чимало істориків погоджуються, що назва, очевидно, пов’язана зі словом чоти (чати, чатувати, стояти на чатах), і свідчить про давнє призначення скель як сторожового поста на східних підступах до Львова. Вже доброю традицією стало те, що сім’ї викладачів підтримують заходи Університету.

Згодом за «круглим столом» першокурсники захопилися розповідями про те, чому обрали саме наш Університет для здобуття обраної професії. Отож, з’ясували, що студенти приїхали майже з усіх регіонів України, зокрема з Херсону, Маріуполя, Криму...

Подія відбулася завдяки дружньому колективу організаторів: представників кафедри спортивного туризму, зокрема завідувача кафедри, доцента Андрія Кухтія, старшого викладача Лідії Тимошенко, викладачів Костянтина Лабарткави та Дмитра Дробини, який є куратором однієї з груп, а також викладача кафедри туризму Валентини Лабарткави. Надзвичайно вагомою була допомога кураторів академічних груп, зокрема професора кафедри готельно-ресторанного бізнесу Марії Паски та викладача кафедри економіки та менеджменту Дмитра Петришина.

Розповідаючи про свої враження, організатори висловили спільну думку, що вдалося досягнути найбільшої мети – об’єднати всіх студентів, створити незабутню атмосферу, адже захід не обмежувався туристично-пізнавальною місією. Від неформального спілкування всі отримали величезну радість, ближче познайомилися з дружньою командою першокурсників факультету туризму, з якими працюватимуть як мінімум 4 роки.

Отож, про захоплюючі подорожі можна говорити і писати нескінченно довго, але, очевидно: попереду чимало цікавого! Такого, що спонукає вимкнути комп’ютери і помандрувати за враженнями та пригодами. І найперше для наших студентів цією унікальною пригодою є навчання у ЛДУФК!

Іванна Литвинець