Марія Гавелко – найкращий тренер України 2020 року зі стрільби з лука

Федерація стрільби з лука України опублікувала рейтинг тренерів за 2020 рік. Список найкращих вітчизняних фахівців одного з найбільш романтичних видів спорту за підсумками змагань поточного року очолила випускниця Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, заслужена тренерка України Марія Гавелко.

При визначенні національного рейтингу тренерів нараховувались бали згідно таблиці Мінмолодьспорту України за виступи спортсменів, з якими працює той чи інший наставник, тільки в особистій першості. Слід зауважити, що коли в лучника є два тренери, то зароблені бали між ними ділилися навпіл.

У підсумку, набравши 432 очки, рейтинг очолила львів’янка Марія Гавелко – майстер спорту міжнародного класу, заслужена тренерка України, яка вже багато років очолює молодіжну збірну команду країни. Серед тих, кого тренує Марія Петрівна, ціла група лідерів збірних України різних вікових груп. Серед них й добре знані у світі випускниці кафедри стрільби і технічних видів спорту (завідувач – професор Богдан Виноградський) ЛДУФК Соломія Гнип і Вероніка Марченко (на фото з Марією Гавелко), а також син Марії Петрівни Юрій Гавелко, який цього року успішно завершив навчання у магістратурі нашого вишу і тепер готується до вступу в аспірантуру.

Приємно констатувати, що друге і третє місця у рейтингу посіли відповідно Олег Осипенко з Чернівців та ще одна львів’янка, заслужена тренерка України Світлана Колядінцева. Обоє фахівців також вищу освіту здобули у стінах нашого Університету. В активі Осипенка 253,25 бали, у Колядінцевої – на 2,25 пункти менше.

Варто зазначити, що у десятку найкращих тренерів потрапили ще п’ятеро випускників ЛДУФК. На сьомій позиції львів’янка Наталія Михайленко (124 бали). Слідом за нею, на восьмому і дев’ятому місцях – Сергій Родіонов (108,5) із Сум та харків’янин Олександр Ксенофонтов (94) відповідно. А замкнули ТОП-10, набравши по 93,75 бали, львів’яни Ірина Скальська та доцент кафедри теорії спорту і фізичної культуринашого вишу, кандидат наук з фізичного виховання і спорту Сергій Антонов.