Марія Музичук стартує на одному з найсильніших турнірів у історії жіночих шахів

У Сент-Луїсі, який в останні роки став столицею американських шахів, пройде другий міжнародний жіночий турнір Cairns Сup – 2020. На ньому змагатимуться десятеро шахісток, серед яких і одна українка – екс-чемпіонка світу, випускниця Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Марія Музичук.

Жеребкування принесло такі результати: 1-й номер отримала Марія Музичук (Україна, особистий рейтинг – 2552), 2-й – Хампі Конеру (Індія, 2580), 3-й – Катерина Лагно (Росія, 2552), 4-й – Ніно Дзагнідзе (Грузія, 2515), 5-й – Олександра Костенюк (Росія, 2504), 6-й – Ірина Круш (США, 2422), 7-й – Валентина Гуніна (Росія, 2461), 8-й – Харіка Дронаваллі (Індія, 2518), 9-й – Карісса Їп (США, 2412), 10-й – Цзюй Веньцзюнь (Китай, 2583).

Турнір у Сент-Луїсі стане одним з найсильніших в історії жіночих шахів: його середній рейтинг – 2510. Звісно, шкода, що не побачимо серед його учасників старшу сестру Марії Музичук – Анну, яка вищу освіту також здобула в стінах нашого Університету. У багатьох уболівальників також виникає запитання, чому немає росіянки Олександри Горячкіної, яка наприкінці січня поточного року програла матч за світовому корону. Причому двобій був неймовірно напруженим, тому Гарячкіна віддала багато сил та нервів, і її, швидше за все, просто б не вистачило на виступ на турнірі Cairns Сup – 2020.

З огляду на відсутність Олександри Горячкіної, цікаво, як зіграє у Сент-Луїсі чемпіонка світу Цзюй Веньцзюнь? Напевне, їй також важко буде боротися за перемогу, хоча у верхній частині таблиці вона обов'язково перебуватиме. Головними ж претендентками на перше місце фахівці називають Хампі Конеру, Марію Музичук та Катерину Лагно.

Жереб був з одного боку прихильним для Марії, а з іншого – не дуже. Адже вона розпочинає турнір білими фігурами в протистоянні з чемпіонкою світу. А наступнa її суперниця – Хампі Конеру. Погодьтеся, хоча Марія матиме білі фігури, стартувати з рейтинг-фаворитів, як то кажуть, далеко не мед.

Контроль часу на турнірі – 90 хвилин на 40 ходів, потім 30 ходів до кінця партії з додаванням 30 секунд за кожний хід. Турнір триватиме до 17-го лютого.

Додамо, що загальний призовий фонд турніру Cairns Сup – 2020, який пройде за коловою системою, становить 180 000 доларів США, що на 30 000 більше, ніж минулого року. Переможець турніру з них отримає 45 000, другий призер – 30 000, третій – 25 000.