Матчі 19-го туру УПЛ принесли низку несподіванок

Минулими вихідними, 20-го та 21-го березня, було зіграно поєдинки чергового, 19-го туру ювілейного, 30-го за ліком чемпіонату України з футболу сезону-2020/2021 за участю 14-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах десяти з яких грають студенти і випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Олександрії», «Маріуполі» та «Руху» головними тренерами працюють відповідно Володимир Шаран, Остап Маркевич та Іван Федик, які вищу освіту також здобули у нашому виші.

Звітний, 19-й тур Прем’єр-ліги стартував у суботу матчем в Маріуполі, де місцевий однойменний клуб приймав новачка УПЛ закарпатський «Минай». Азовська команда зіграла на своєму рідному стадіоні вперше в сезоні – раніше це було неможливо через реконструкцію арени імені Володимира Бойка. Але перервати невтішну серію підопічні Остапа Маркевича не спромоглися: «Маріуполь» не перемагає вже у восьми турах, із листопада минулого року. У зустрічі з «Минаєм» господарі мали перевагу, але не можна сказати, що вони створили достатньо гольових моментів. Гості із Закарпаття повернулися додому з очком, що після двох поразок можна вважати прийнятним для них результатом.

Повернулася на свій стадіон і «Десна». Щоправда, команда Олександра Рябоконя була відсутня на арені імені Юрія Гагаріна в Чернігові не настільки довго, лише з початку року. Але і їй рідні стіни не допомогли здобути перемогу. «Дніпро-1» завдяки «дублю» хорвата Маріо Чуже переміг у другому матчі поспіль. Легіонер дніпрян, який перебрався до України цієї зими, забив свої перші голи за новий клуб.

А от «Ворскла» у заключній суботній зустрічі не мала особливих проблем зі здобуттям трьох очок на своєму клубному стадіоні імені Олексія Бутовського у протистоянні з донецьким «Олімпіком». Степанюк завершив контратаку результативним ударом з-за меж штрафного, а потім Снурніцин після стандарту господарів зрізав м’яч у власні ворота. У другому таймі Степанюк із передачі Кане оформив «дубль». Додамо, що «олімпійці» зазнали шостої поразки поспіль у 2021 році із загальним рахунком 2:13.

У неділю було зіграно чотири матчі і без несподіванок не обійшлося. Зокрема, здавалося, поєдинок зі «Львовом», який перед звітним туром посідав останнє місце, не віщував «Шахтарю» особливих проблем. Гра відбувалася в Харкові, на ОСК «Металіст», який ще не так давно слугував «помаранчево-чорним» домашньою ареною, до того ж львів’яни підходили до матчу з трьома поспіль поразками в попередніх турах.

Але зустріч з аутсайдером перетворилася для донеччан на фіаско. У дебюті гри Мораєс втратив дві нагоди відкрити рахунок, натомість Альваро не був таким марнотратним. Бразильський легіонер «Львова» втік від Додо та, відгукнувшись на пас Шини, переграв Трубіна. За час, що залишався в першому таймі, «Шахтар» влаштував облогу воріт суперника, але зміг тільки зрівняти рахунок. Соломон відзначився чудовим обвідним ударом після пасу Марлоса.

Після перерви Нич із передачі Чір’яка вдруге вивів номінальних господарів уперед, але Соломон завершив свій прохід ще одним влучним ударом, знову зробивши рахунок нічийним. Та останнє слово залишилося за львів’янами. Шина увірвався до штрафного майданчика гірників та змусив Трубіна сфолити, а потім сам реалізував пенальті – 3:2.

Столичне «Динамо» на НСК «Олімпійський» зустрічалося з «Рухом». Кияни мали значну перевагу, але в першому таймі не реалізували 11-метровий – Де Пена програв дуель Бандурі. А от після перерви «біло-сині» відзначилися тричі, оформивши розгром. Караваєв відкрив лік своїм голам за «Динамо», відразу записавши до активу «дубль». Ще один гол у господарів на рахунку Сідклея.

В інших матчах неділі луганська «Зоря» в Ковалівці поступилася тамтешньому «Колосу» та втратила шанс наблизитися в турнірній таблиці до донецького «Шахтаря». Натомість команда Руслана Костишина завдяки двом перемогам поспіль підтягнулася до колективів, які ведуть боротьбу за квитки до єврокубків. А в кіровоградському обласному дербі «Інгулець» здолав «Олександрію», здобувши другу перемогу поспіль. Вирішення турнірного завдання для команди Володимира Шарана, яка веде боротьбу за путівку до Європи, значно ускладнилося.

ФУТБОЛ. ПРЕМ’ЄР-ЛІГА-2020/2021. 19-й ТУР

«Маріуполь» – «Минай» – 0:0

«Десна» – «Дніпро-1» – 0:2 (0:1)
Голи: Чуже, 45+1, 90+4.

«Ворскла» – «Олімпік» – 3:0 (2:0)
Голи: Степанюк, 13, 55, Снурніцин, 25 (автогол).

«Інгулець» – «Олександрія» – 1:0 (1:0)
Гол: Сітчінава, 45+1.

«Львів» – «Шахтар» – 3:2 (1:1)
Голи: Альваро, 24, Нич, 48, Шина, 73 (пенальті) –
Соломон, 30, 56.

«Динамо» – «Рух» – 3:0 (0:0)
Голи: Караваєв, 59, 90+1, Сідклей, 86.

«Колос» – «Зоря» – 1:0 (1:0)
Гол: Лисенко, 42.

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ ПІСЛЯ 19-го ТУРУ