Медальний врожай санкарів ЛДУФК на чемпіонаті України

У латвійському місті Сігулда, на тамтешній санно-бобслейній трасі, завершився чемпіонат України з санного спорту 2020 року. За нагороди вели боротьбу усі провідні вітчизняні санкарі, серед них й низка студентів та випускників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, які у підсумку загалом здобули вісім медалей.

Як розповів головний суддя змагань, старший тренер збірної України з санного спорту Тарас Гарцула, який вищу освіту здобув у стінах нашого вишу, головний старт сезону національного рівня відбувся у рамках навчально-тренувального збору зі спеціальної підготовки до чемпіонату світу-2021 національної команди, який розпочався в латвійській Сігулді 4-го листопада і тривав до 15-го числа. Загалом було розіграно чотири комплекти медалей.

В одиночних санях серед чоловіків найкращий час при проходженні траси показав випускник кафедри зимових видів спорту (завідувач – доцент Орест Стефанишин) ЛДУФК Андрій Мандзій (на фото вище). Ветеран національної збірної випередив своїх головних конкурентів – львівських санкарів Антона Дункача та Даниїла Марціновського.

У змаганнях представниць прекрасної статі на найвищу сходинку п’єдесталу пошани зійшла представниця Кременця Тернопільської області ЮліаннаТуницька. Володаркою срібної медалі стала досвідчена львів’янка Олена Стецків (на фото нижче), яка вищу освіту здобула у нашому Університеті. Трійку призерів доповнила студентка четвертого курсу факультету фізичної культури і спортуЛДУФК Олена Смага.

Серед чоловіків у двомісних санях не було рівних львівському дуету у складі Андрія Лисецького та магістранта другого курсу навчання факультету фізичної культури і спорту нашого вишу Ігоря Стахіва. «Срібло» і «бронзу» також вибороли санкарі міста Лева – Ігор Гой / Мирослав Левкович та Вадим Микиєвич / Богдан Бабура відповідно.

Останній комплект медалей було розіграно в командній естафеті. Золоті медалі завоювала перша збірна Львівщини у складі Антона Дукача і Олени Стецків, які проходили трасу на одиночних санях та екіпажу двійки Ігор Стахів / Андрій Лисецький (на фото нижче). Срібні нагородили у збірної Тернопільщини, за яку на одиночних санях їхали новоспечені чемпіони в особистих змаганнях Андрій Мандзій та Юліанна Туницька. А от на двійці завершував естафету дівочий дует Наталія Хитренко / Вікторія Коваль. «Бронза» у другої команди Львівської області у складі Даниїла Марціновського і Олени Смаги на санях-одинаках та екіпажу двійки Ігор Гой / Мирослав Левкович.

Додамо, що з латвійської Сігулди національна збірна України перебралася до німецького Альтенберга, де проводить черговий навчально-тренувальний збір, готуючись до етапів Кубка світу сезону-2020/2021 та чемпіонатів Європи і світу 2021 року.