МОК: Олімпіада в Токіо відбудеться незалежно від ситуації з COVID-19

В Міжнародному олімпійському комітеті (МОК) дуже сподіваються, що Японія впорається з проведенням ХХХІІ літніх Олімпійських Ігор, які через епідемію коронавірусу у всьому світі перенесли з 2020 року на літо 2021.

Зокрема, віце-президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Джон Коутс заявив, що літня Олімпіада в Токіо відбудеться у 2021 році незалежно від ситуації з коронавірусом в світі.

«Олімпійські ігри розпочнуться 23-го липня 2021 року. Олімпіада пройде з COVID-19 або без нього. Зараз завдання організаторів – розглянути всі можливі контрзаходи, які посприяють безпечному проведенню Ігор. Деякі країни контролюють ситуацію з COVID-19, деякі – ні. Загалом до Токіо має приїхати 206 олімпійських збірних команд з усіх куточків планети. Японії належить вирішити серйозну задачу», – цитує Джона Коутса sports.yahoo.com.

При цьому президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах заявив, що організація розглядає варіант проведення літньої Олімпіади в столиці Японії Токіо без глядачів.

«Ви повинні підготувати різні сценарії проведення Ігор. Ніхто не хоче, щоб вони пройшли без глядачів. Однак ми готові вживати необхідних заходів, аби провести Олімпіаду в безпечному середовищі», – сказав головний олімпієць планети.

Водночас президент організаційного комітету «Токіо-2020» Йоширо Морі заявив, що ХХХІІ літні Олімпійські ігри в столиці Японії будуть остаточно скасовані, якщо пандемія коронавірусу не буде взята під контроль в наступному році.

Нагадаємо, у березні поточного року Міжнародний олімпійський комітет та уряд Японії домовилися перенести ХХХІІ літні Олімпійські ігри-2020 на наступне літо. Нові терміни проведення змагань у Токіо – з 23-є липня по 8-е серпня 2021 року. Відбіркові змагання завершаться не пізніше 29-го червня 2021 року, а крайній термін подачі остаточних списків спортсменів для участі в Іграх-2020 – 5-е липня 2021 року.

На ХХХІІ літніх Олімпійських іграх-2020 в Токіо представники орієнтовно 205 країн світу розіграють 339 комплектів медалей в 33 видах спорту.

Додамо, що станом на сьогодні визначені володарі 57 відсотків ліцензій на ХХХІІ літні Олімпійські ігри-2020 в столиці Японії Токіо. Загалом у них візьмуть участь близько 11 тисяч спортсменів.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ