На шаховому фестивалі в Гібралтарі Іванчук та сестри Музичук стартували без поразок

У Гібралтарі розпочався традиційний шаховий фестиваль – Tradewise Gibraltar chess festival – 2019, який вважається одним з найпрестижніших у календарі Міжнародної шахової федерації (FIDE). Цього року в турнірі бере участь 252 учасники, серед яких 120 гросмейстерів. Переможець та призери визначаються за швейцарською системою в десять турів. 

Україну на форумі в Гібралтарі представляють не шестеро гросмейстерів, як повідомлялося раніше в анонсі, а дев’ятеро. Серед них і троє зіркових випускників Львівського державного університету фізичної культури – Василь Іванчук та сестри Анна і Марія Музичук.

Після стартових трьох турів максимальний очковий доробок – три пункти – має п’ятеро шахістів: чех Давід Навара, іранець Сарасадат Хадемалшаріє, Рінат Джумабаєв з Казахстану, румун Богдан-Даніель Дяк і угорець Ґабор Папп.

Серед сорока переслідувачів, які відстають від лідерів лише на півочка троє українців – Марія Музичук, Василь Іванчук і Павло Ельянов. Без поразок також іде Анна Музичук, яка з перемогою і двома нічиїми має у своєму активі два пункти.

По півтора очка набрали Євгенія Долуханова і Наталія Букса, по одному – Тимофій Галинський, Наталія Жукова та Владислав Блюмберг.

Нагадаємо, що і Василь Іванович, який є багаторічним лідером вітчизняних шахів, і сестри-красуні Музичук мають у своїй колекції нагород перші призи фестивалю в Гібралтарі. Василь Іванчук перемагав у 2011 році, а Марія та Анна Музичук – у 2014 і 2016 відповідно. Окрім них на Tradewise Gibraltar chess festival серед українців також вигравали раніше Захар Єфименко (2005 рік) і Наталія Жукова – у 2005 та 2010 роках відповіно.

Додамо, що шаховий фестиваль Tradewise Gibraltar chess festival – 2019 проходитиме без вихідних, а завершиться 31-го січня. Саме в останній день першого місяця Нового року визначаться переможці та призери змагання.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ