На студентському чемпіонаті світу шахісти ЛДУФК замкнули ТОП-20

Команда шахістів Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського завершила свої виступи на студентському чемпіонаті світу з інтелектуальних видів спорту (шахи і бридж) – 2020 FISU World University Championship Mind Sports online. Дебютанти світового форуму у підсумку посіли 20-е місце серед 78-ми учасників з понад 60-ти країн планети. При цьому наша команда на старті мала 43-й рейтинг.

Світовий студентський шаховий форум, на якому вперше грали представники нашого Університету, стартував у понеділок, 26-го жовтня, а переможець і призери стануть відомі сьогодні, 30-го жовтня, коли будуть зіграні заключні поєдинки – матч за третє місце та фінал.

Нагадаємо, у заявці кожної командибуло від чотирьох до шести гравців, з яких чотири грали у тому чи іншому матчі, при цьому за шахівницями мали бути принаймні одна жінка та один чоловік. Також обов’язкова умова – перебування в Zoom упродовж всіх партій матчу.

Згідно з Регламентом чемпіонату, попередній турнір проходив за швейцарською системою у дев’ять турів – упродовж трьох днів кожна команда грала по три матчі щодня. Кращі 16 команд кваліфікувалися до раунду – плей-оф, який розпочинався з 1/8 фіналу. Контроль часу: 15 хвилин + 10 секунд за кожен зроблений хід.

Зауважимо, що левова частка команд-учасниць – це студентські збірні країн. Водночас заявилася і низка команд того чи іншого університету. Серед останніх і колектив Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, у складі якого виступали четверо студентів факультету фізичної культури і спорту – Любомир Волошинський (VI курс), Віталій Дзюрак (ІV курс), Василь Медведик (ІІ курс), Віталій Стасюк (І курс) і п’ятикурсниця факультету післядипломної та заочної освіти Віра Сидоряк. Тренери – викладачі кафедри стрільби та технічних видів спорту, кандидати наук з фізичного виховання і спорту Ігор Янків та Антон Литвинець. Додамо, що у складі суддівської колегії цього престижного турніру працював львів’янин, міжнародний арбітр ФІДЕ Олександр Прохоров.

У дев’яти матчах попереднього етапу команда ЛДУФК (в офіційних протоколах вона значилася, як Україна-2), здобула п’ять перемог та зазнала трьох поразок, а ще один поєдинок завершила внічию. Цікаво, що мирну угоду наші студенти підписали у стартовому турі в матчі проти першої збірної команди України, в складі якої грали представники різних ЗВО країни. Такий результат став справжньою сенсацією, адже у нашої команди на старті був 43-й рейтинг, а в збірної України, одного з фаворитів чемпіонату, четвертий – 1943 пункти проти 2446. За шаховими мірками – це прірва, однак це не завадило «інфізівцям» зіграти внічию з рахунком 2:2.

РЕЗУЛЬТАТИ УСІХ МАТЧІВ КОМАНДИ ЛДУФК:

1-й тур
ЛДУФК – Україна (4 рейтинг –2446) – 2:2

2-й тур
ЛДУФК – Іспанія (26 рейтинг –2141) – 2.5:1.5

3-й тур
ЛДУФК – Вірменія (1 рейтинг –2599) – 0:4

4-й тур
ЛДУФК – Португалія (29 рейтинг –2078) – 1.5:2.5

5-й тур
ЛДУФК – Бразилія (59 рейтинг –1765) – 4:0

6-й тур
ЛДУФК – Чехія (27 рейтинг –2101) – 3:1

7-й тур
ЛДУФК – Китай-2 (34 рейтинг –2041) – 1.5:2.5

8-й тур
ЛДУФК – Мексика (51 рейтинг –1858) – 4:0

9-й тур
ЛДУФК – Швейцарія (22 рейтинг –2186) – 3.5:0.5

У підсумковій турнірній таблиці попереднього етапу команда ЛДУФК набрала 11 очок (виграш – 2, нічия – 1, поразка – 0). Стільки ж пунктів набрали ще вісім команд, разом з якими «інфізівці» розділили місця з 15-го по 23-є. Однак до плей-оф, як сказано вище, виходило 16 команд, тож з цієї дев’ятки продовжити боротьбу за медалі мали лише двоє. За додатковими показниками ними стали Угорщина та Колумбія, а команда ЛДУФК у підсумку посіла 20-е місце. Зважаючи на те, що наші шахісти дебютували на світовому чемпіонаті і мали лише 43-й рейтинг на старті, попадання у ТОП-20 однозначно можна вважати цілком задовільним результатом.

ОСОБИСТІ ПОКАЗНИКИ ШАХІСТІВ ЛДУФК:

Любомир Волошинський
9 партій
(4 виграші, 3 нічиї, 2 поразки)

Віталій Дзюрак
9 партій
(5 виграшів, 1 нічия, 3 поразки)

Василь Медведик
3 партії
(1 виграш, 2 поразки)

Віталій Стасюк
6 партій