На вихідні ЛДУФК прийматиме ХХVІ Меморіал Вадима Андрієвського з фехтування

Упродовж двох днів, в останній календарний день осені та в перший день зими, 30-го листопада і 1-го грудня відповідно, Львів прийматиме уже 26-й за ліком традиційний Всеукраїнський турнір з фехтування, присвячений пам'яті заслуженого тренера СРСР, одного із фундаторів вітчизняної школи фехтування, колишнього ректора Львівського державного інституту (нині – університету) фізичної культури імені Івана Боберського, професора Вадима Олексійовича Андрієвського. Провідні мушкетери України на фехтувальних доріжках комплексної спортивної бази «СКІФ» нашого Університету (вул. М. Черемшини, 17) визначатимуть кращих в особистій першості змагань з фехтування на шаблях та рапірах серед чоловіків і жінок.

Меморіал Вадима Олексійовича Андрієвського, який пішов з життя 12-го січня 1994 року, проводиться уже 26-й рік поспіль. Вперше він відбувся наприкінці 1994 року і з тих пір щороку столиця Галичина приймає провідних вітчизняних мушкетерів, які приїздять до міста Лева, аби не лише поборотися за почесні нагороди, а й вшанувати пам'ять про Людину, яка усе своє життя присвятила вихованню майстрів фехтування світового рівня на усіх видах зброї та підготовці майбутніх тренерів, чимало з яких разом зі своїми учнями зійшли на медальний подіум чемпіонатів світу і Європи та Олімпійських ігор, та завдяки якій про українську школу фехтування загалом і львівську зокрема дізналися у найвіддаленіших куточках нашої планети.

Нагадаємо, що Меморіал Вадима Олексійовича Андрієвського вже багато років включений в офіційний календар Національної Федерації фехтування України, не перший сезон є етапом Кубка України та одним із змагань, результати якого враховуються при відборі до національної і молодіжної збірних команд, які захищатимуть спортивну честь синьо-жовтого прапора на найпрестижніших турнірах світового й континентального рівня.

Тож Федерація фехтування Львівщини та кафедра фехтування, боксу і національних одноборств (завідувач – доцент Василь Бусол) запрошують фахівців, ветеранів та уболівальників спорту відвідати змагання і переглянути поєдинки найсильніших майстрів рапірного та шабельного фехтування України. Вхід для усіх категорій глядачів – безкоштовний.

ФЕХТУВАННЯ. ХХVІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТУРНІР ПАМ’ЯТІ
ВАДИМА АНДРІЄВСЬКОГО

30 листопада – 1 грудня 2019 року.
Львів. КСБ «СКІФ» ЛДУФК імені Івана Боберського

ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ

30-е листопада
(субота)

10:00. Рапіра. Чоловіки. Особиста першість
12:00. Рапіра. Жінки. Особиста першість

1-е грудня
(неділя)

10:00. Шабля. Чоловіки. Особиста першість
12:00. Шабля. Жінки. Особиста першість

ДОВІДКА

Вадим Олексійович Андрієвський (26 грудня 1912 – 12 січня 1994) – майстер спорту СРСР, Заслужений тренер СРСР, один із засновників вітчизняної школи фехтування, видатний спортивний педагог, професор. Його вихованці першими серед українських фехтувальників вибороли медалі Ігор Олімпіад – Євген Череповський – 1956 р. та чемпіонатах світу – Євген Рюмін – 1962 р., а Василь Станкович став двічі срібним призером Олімпіади 1968 і 1972 років та п'ятиразовим чемпіоном світу в особистих і командних змаганнях.

Упродовж 20-ти років Вадим Андрієвський очолював тренерський штаб збірної команди України, зробив значний внесок у формування науково-методичних засад підготовки фехтувальників високої кваліфікації. Мав незаперечний авторитет у середовищі вітчизняних та закордонних фахівців фехтування, запрошувався і неодноразово виїжджав на змагання та семінари тренерів у провідні фехтувальні країни світу. До кінця життя вів активну професійну діяльність, передавав досвід молодим викладачам, тренерам, студентам, співпрацював із громадськими фізкультурно-спортивними організаціями Львівщини.