На Всесвітній шаховій Олімпіаді-2018 українці знову перемагають, а українки втрачають перше очко

На 43-й Всесвітній шаховій Олімпіаді-2018, що триває у грузинському Батумі, вчора, 28-го вересня, було зіграно поєдинки чергового, п’ятого туру, в якому чоловіча збірна України зуміла продовжити свою переможну ходу, що розпочалася для «синьо-жовтих» у перший ігровий день турніру. На жаль, перше турнірне очко втратила наша жіноча команда, яка до останнього билася за перемогу в очному протистоянні з першою збірною Грузії, але в підсумку з господарками Олімпіади-2018 українки підписали мирну угоду. Нагадаємо, у складі національних збірних України спортивну честь синьо-жовтого прапора захищають й троє випускників Львівського державного університету фізичної культури. Зокрема, жіночу команду очолюють сестри Анна і Марія Музичук, а чоловічу – легендарний Василь Іванчук. Окрім того, головним тренером чоловічої збірної є Олександр Сулипа, який вищу освіту також здобував у стінах нашого вишу.

У п’ятий ігровий день 43-ої Всесвітньої шахової олімпіади в Батумі чоловіча збірна України обіграла Іспанію. Підсумковий рахунок на нашу користь той самий, що й у трьох попередніх поєдинках – 2.5:1.5. Шанувальникам шахів нашого регіону особливо приємно, що виграли «синьо-жовті» в першу чергу завдяки перемогам вихованців львівської школи шахів. Зокрема, багаторічний лідер української збірної Василь Іванчук білими фігурами за першою дошкою взяв гору над Давидом Антоном Гуярро. Виграв свою партію за третьою дошкою й інший львів’янин Юрій Криворучко, який також білим кольором змусив капітулювати Йосепа Лопеса Мартінеса. На жаль, другий день поспіль програє на другій дошці харків’янин Павло Ельянов, який проти Переса Канделаріо грав чорними фігурами. Втім, це не завадило українцям виграти. Адже на четвертій дошці екс-чемпіон світу киянин Руслан Пономарьов чорними стримав атаки Реньєра Васкеса Ігорци і цього виявилося достатньо для загальної перемоги.

Здобувши п’ять перемог поспіль, команда Олександра Сулипи має у своєму активі 10 турнірних очок. Максимальний показник наразі ще у трьох команд – Азербайджану, Чехії та Польщі. Саме з останньою українці гратимуть завтра, 30-го вересня, коли відбудуться поєдинки шостого туру. А сьогодні, 29-го вересня, на Олімпіаді-2018 єдиний вихідний.

Дуже важким видався п’ятий ігровий день для жіночої збірної України, яка в очному протистоянні зійшлася з першою командою господарів Олімпіади-2018, командою Грузія-1. Сестри Анна і Марія Музичук, граючи на першій та другій дошках чорними і білими фігурами відповідно проти Нани Дзагнідзе та Лейли Явахішвілі, свої партії звели до нічиєї. Водночас харків’янка Анна Ушеніна на третій дошці білим кольором здолала супротив Ніно Батіашвілі. На жаль, поразка чорними фігурами на четвертій дошці одеситки Наталії Жукової в партії проти Бели Хотенашвілі не дозволила підопічним Михайла Бродського здобути таку жадану звитягу: нічия – 2:2.

Тож українки у п’яти турах набрали 9 турнірних очок і наразі ділять друге місце з командами Індії, Китаю, Вірменії і двома збірними Грузії, першою та другою. Додамо, що завтра наші дівчата гратимуть проти шахісток Китаю.

Нагадаємо, олімпійський шаховий турнір в Батумі проводиться за швейцарською системою в 11 турів, які буде зіграно упродовж 12-ти днів. Заключний ігровий день в п’ятницю, 5-го жовтня. Як вже було сказано вище, єдиний вихідний – сьогодні, 29-е вересня. У турнірі чоловіків змагаються 185 команд, у жінок – 151.