Надія Кіченок увійшла до числа рекордсменок жіночого тенісу

Випускниця кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Надія Кіченок потрапила до списку тенісних рекордсменок світу. Згідно з даними статистичної компанії SportsMEDIA Technology, українка посіла сьоме місце у рейтингу найшвидших подач в історії жіночого тенісу.

Найшвидшу подачу в жіночому тенісі 2014 року виконала Сабіна Лисицькі з Німеччини. На турнірі WTA (Жіночої тенісної асоціації) в американському Стенфорді за рахунку 5:5 в сеті та 40:30 у геймі в поєдинку із сербкою Аною Іванович німкеня ввела м’яч у гру зі швидкістю 131 миля на годину (майже 210,8 км/год).

Надія Кіченок на Відкритому чемпіонаті Австралії того ж 2014 року в Мельбурні подала зі швидкістю 202 км/год у матчі проти Аюмі Моріти з Японії. Додамо, що у тому поєдинку суперниця українки виграла зустріч у двох сетах з рахунком 6:2, 7:6.

Нагадаємо, що на старті поточного сезону-2020, який призупинено через коронавірус, Надія Кіченок та її напарниця Санія Мірза з Індії стали чемпіонками турніру WTA в австралійському Гобарті у парному розряді.

А в листопаді 2018 року Надія Кіченок та її сестра-близнючка Людмила, яка вищу освіту здобула також у нашому Університеті, в китайському Чжухаї вперше у кар’єрі виграли «малий» Підсумковий турнір Жіночої тенісної асоціації (WTA) Elite Trophy-2018 (призовий фонд $2,349 млн). На груповому етапі українки обіграли японський дует Мокото Ніномія / Мію Като і китайський тандем Цзян Сіньюй / Ян Чжаосюань, а в фіналі сестри Кіченок за 1 годину та 33 хвилини у трьох сетах завдали поразки японці Сюко Аоямі та Лідії Морозовій з Білорусі – 6:4, 3:6, 10:7. Зауважимо, що у всіх трьох своїх матчах на турнірі в Чжухаї Людмила і Надія Кіченок здобули перемоги на вирішальних тай-брейках.