Назар Богданець – срібний призер Меморіалу Ігоря Первачука з вільної боротьби

У Львові відбувся VIIІ міжнародний турнір з вільної боротьби пам’яті чемпіона світу і Європи серед юніорів та володаря Кубку світу, майстра спорту міжнародного класу, випускника Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Ігоря Первачука.

У традиційних змаганнях, які гостинно прийняв Універсальний манеж спорткомплексу Міністерства оборони України столиці Галичини, приймали участь молодші юнаки 2005/2007 рр. народження та юніори 2000/2003 рр. народження з 20-ти областей України та гості із Польщі, Молдови, Білорусі, Німеччини, Угорщини, Великої Британії, Франції та Чехії.

Успішно на звітному турнірі виступив і студент кафедри атлетичних видів спорту (завідувач – доцент Федір Загура) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Назар Богданець. Змагаючись у ваговій категорії до 79 кг серед юніорів, першокурсник факультету фізичної культури і спорту у перших двох сутичках, 1/8 фіналу та чвертьфіналі, достроково переміг поляків Міхала Боха і Ернеста Дороша – 10:0 та 12:0 відповідно.

Значно важче далася Назару звитяга у півфіналі, де його суперником був срібний призер юніорської першості України минулого року киянин Євген Батарон. До початку протистояння фахівці віддавали перевагу столичному атлету, але Богданець у підсумку зумів стати автором мінісенсації, здобувши перемогу з перевагою у два бали – 6:4.

Близьким першокурсник ЛДУФК був до виграшу і в фінальній сутичці, де він боровся проти бронзового призера минулорічної першості країни Віктора Крупи з Тернопільщини. По ходу зустрічі, після першого періоду Назар Богданець вів перед з рахунком 8:4. На жаль, втримати переможний рахунок і здобути головний приз Меморіалу Ігоря Первачука у цій багатій на технічні дії боротьбі Назару не судилося – забракло сил і досвіду, а десь й майстерності. Друга трихвилинка пройшла за помітної переваги Крупи, який спочатку відновив статус-кво за набраними балами, а під кінець сутички дотиснув Богданця і здобув вольову звитягу з рахунком 12:9.

Додамо, що у цій же ваговій категорії непогано себе проявив і студент другого курсу факультету фізичної культури і спорту ЛДУФК Рамік Тагірлі. Однак, діставшись півфіналу, він поступився майбутньому переможцю, вищезгаданому Віктору Крупі, а в «малому» фіналі, де розігрувалася «бронза», програв і Руслану Ахметханову з Одеси.