Офіційно: Кіберспорт в Україні визнали видом спорту

Кіберспорт офіційно визнано видом спорту в Україні. Таке рішення напередодні, 7-го вересня, ухвалила на своєму засіданні Комісія з визнання видів спорту, повідомив у Фейсбуці заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.

«Для нашої країни це історичний момент, адже кіберспорт – це вже давно не просто «стрілялки», а фундаментальний елемент сучасної цифрової культури. Ним захоплюються близько 600 мільйонів людей, серед яких і мільйони наших співвітчизників. В Україні висока культура кіберспорту та сильні гравці. Наші команди регулярно перемагають на різноманітних турнірах по всьому світу. Ця індустрія вже давно перетворилась в справжній бізнес, який приносить багато користі та можливостей як локального, так і світового масштабу», – заявив Олександр Борняков.

Як повідомляє Федерація кіберспорту України (UESF), над цим проектом організація працювала спільно з Міністерством молоді та спорту України.

«7-го вересня, на засіданні Комісії з визнання видів спорту більшістю голосів присутніх кіберспорт був офіційно визнаний і внесений до списку видів спорту завдяки злагодженій спільній роботі Міністерства молоді та спорту України, Федерації кіберспорту України (UESF), колег з IESF – International Esports Federation та наших регіональних представництв», – йдеться в офіційному листі організації.

Додамо, що Федерації кіберспорту України (UESF) була заснована в 2018 році, а документи на визнання кіберспорту в Україні подала в кінці серпня нинішнього року.

Нагадаємо, раніше міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов висловив сподівання, що кіберспорт має стати частиною економіки України, оскільки змагання та розробка ігор можуть поповнювати бюджет держави.

«Кіберспорт – потужний світовий тренд: приблизно 600 мільйонів людей захоплюються цією активністю. Серед них і мільйони українців. Таким чином, кіберспорт має стати частиною економіки нашої країни, адже змагання, розвиток інфраструктури та розробка ігор може значно поповнювати бюджет країни. Україна дуже приваблива: географічно, практично та ціноутворювально. Це, безперечно, відкриває нові можливості та перспективи», – розповів Олег Немчінов.

Міністр Кабінету Міністрів також зауважив, що під час зустрічі із головою Української професійної кіберспортивної асоціації Олександром Кохановським та операційним директором асоціації Олегом Рибалкою вони обговорили перспективи розвитку кіберспорту, ситуацію на українському та світовому кіберринках, а також соціальну складову індустрії.

Олег Немчінов звернув увагу, що через кіберспорт планують залучати та соціалізувати людей з інвалідністю, збільшувати фізичну активність кіберспортсменів. Діти та молодь матимуть змогу підвищити рівень володіння іноземними мовами.

«Це явище має стати синтезом освіти, спорту, медичної реабілітації, професійної адаптації та здорового способу життя. Також через кіберспорт можна розвіяти велику кількість соціальних стереотипів, наприклад, гендерні», – додав Олег Немчінов.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ