Офіційно: Літній чемпіонат світу 2020 року з біатлону скасовано

Виконавчий комітет Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) ухвалив рішення про скасування літнього чемпіонату світу-2020. Тож у план підготовки збірної України, лідерами жіночої команди якої є аспірантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Олена Підгрушна та магістрантка факультету фізичної культури і спорту нашого вишу Юлія Джима, у найближчий час буде внесено корективи.

Світова першість мала відбутися з 19-го по 23-є серпня в німецькому Рупольдингу. Однак спочатку уряд Німеччини скасував всі масові заходи до 31-го серпня, а з урахуванням динаміки поширення вірусу COVID-19, оргкомітет змагань прийняв рішення перервати підготовку і повернути право на проведення турніру IBU. Пошук альтернативного місця проведення літнього чемпіонату світу виявився безуспішним, і в результаті дводенного засідання Виконкому IBU (в режимі відеоконференції) було прийнято рішення про скасування.

Ось як прокоментував дане рішення президент Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) Олле Далін: «На превеликий жаль, нам довелося скасувати літній чемпіонат світу з біатлону. Ми розуміємо, що це стане великим розчаруванням для спортсменів, які готувалися до цієї події, а також для уболівальників, які чекали його з нетерпінням. Ми розуміємо і повністю підтримуємо рішення Оргкомітету в Рупольдингу і Федерації лижного спорту Німеччини про повернення прав проведення турніру. Ми прагнемо проводити чесні й безпечні змагання, але з урахуванням проблем і невизначеності, викликаних COVID-19, було прийнято рішення, що провести захід в цьому році неможливо. Ми сподіваємося на повернення літнього чемпіонату світу з біатлону в 2021 році в чеському місті Нове-Мєсто на Мораві.

Крім того, IBU проводить консультації з національними федераціями і оргкомітетами для підготовки до різних сценаріїв розвитку подій в майбутньому зимовому сезоні-2020/2021, які можуть бути реалізовані в залежності від розвитку ситуації з поширенням COVID-19».

Додамо, що черговий Конгрес Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) в столиці Чехії Празі, який попередньо мав відбутися з 10–13 вересня, перенесено на 13–15 листопада 2020 року. При цьому місце проведення заходу залишилося незмінним.

Нагадаємо, на останньому літньому чемпіонаті світу з біатлону в минулому році у білоруських Раубічах, українка Валентина Семеренко завоювала золоту медаль в суперспринті на дистанції 5 км.