Олімпійські уроки для Андрія Мандзія

Першим серед представників Львівського державного університету фізичної культури на старт змагань ХХІІІ зимових Олімпійських ігор-2018, що тривають у південнокорейському Пхьончхані, вийшов санкар Андрій Мандзій.

Олімпіада для Андрія Мандзія розпочалася неймовірно жахливо: вже на 14-й секунді свого першого заїзду він неправильно увійшов в поворот, через що злетів з санок і здавалося втратив всі шанси навіть банально доїхати до фінішу. В Андрія не було швидкості, але він, виявивши справжній бійцівський характер, якимось чином повернувся на санки і таки доїхав цю спробу. Так, Мандзій програв в результаті більше 15-ти секунд кращому результату і втратив шанси навіть на передостаннє місце, але при цьому отримав можливість ще принаймні двічі вийти на старт (у четвертому, фінальному заїзді беруть участь лише ТОП-20 за підсумками трьох заїздів).

У другому заїзді Андрій Мандзій був уже набагато кращим – він зайняв 25-е місце. А найкращою спробою у його виконанні став третій заїзд, в якому він показав 19-й час серед усіх сорока учасників, що не може не тішити з огляду на те, що для Андрія змагання Ігор-2018 тривають – попереду командна гонка, в якій він заявлений на одиночних санях у складі збірної України. Будемо сподіватися, що досвід особистих змагань дозволить йому принести максимальну користь нашій команді.

Значно краще за Мандзія в особистих змаганнях на одиночних санях виступив його колега по збірній Антон Дукач. Щоправда, у першому заїзді він не був хороший на дистанції, зробивши ряд помилок, через що опинився лише на 27-й позиції. Однак другий заїзд провів набагато краще, показавши 21-й результат, завдяки чому піднявся на загальне 26-е місце після двох спроб. У третьому заїзді Антон пішов ще далі й піднявся на три сходинки вище у загальному заліку. Так, йому трохи не вистачило, аби показати бажаний результат та потрапити в ТОП-20, але й 23-є місце – найкращий результат в історії виступів українських санкарів на зимових Олімпіадах.

А завершилися змагання чоловіків у санному спорті сенсаційно. Трійку призерів склали австрієць Давид Глайршер (на фото), американець Кріс Мездзер та німець Йоганн Людвіг. Натомість головний фаворит Фелікс Лох навряд чи зможе сам собі колись пояснити, що з ним трапилося у четвертому заїзді. Німець, який за три спроби в Пхьончхані не зробив жодної навіть мікро-помилки, втратив керування над санками та двічі вдарився об стіну. Перший удар! Другий удар! Кожен з цих ударів позбавляв його медалі: перший – золотої нагороди, а другий – медалі взагалі.

Зазначимо, що у Пхьончхані Фелікс Лох (на фото) був дуже близьким до того, аби збільшити свою спадщину в рази. Він міг стати другим в історії санкарем, який виграв би три Олімпіаді поспіль. До того ж – він мав стати першим, хто завоював чотири олімпійські «золота» в санках. Натомість – п’яте місце та розчарування усього життя. А для Німеччини це перша поразка в санному спорті з часів Ванкувера-2010. Найбільш неочікувана поразка, яка шокувала усю Німеччину.

Додамо, що сьогодні на Іграх-2018 у санному спорті розпочинають змагатися жінки на одномісних санях. Серед учасниць і дві випускниці Львівського державного університету фізичної культури – Олена Стецків та Олена Шхумова. Тож побажаємо нашим дівчатам успішних виступів та триматимемо за них кулачки.

ХХІІІ  ЗИМОВІ  ОЛІМПІЙСЬКІ  ІГРИ-2018

Пхьончхан (Південна Корея). 8 – 25 лютого