Орися Дем’янюк і Андрій Проценко – чемпіони України з легкої атлетики у приміщенні

В Сумах, у манежі тамтешнього університету, упродовж трьох днів, з 10-го по 12-е лютого, тривав чемпіонат України 2021 року з легкої атлетики в приміщенні серед молоді та дорослих. Не повернулися додому з пустими руками зі звітних стартів й студенти та випускники кафедри легкої атлетики (завідувач – доцент Ярослав Свищ) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

У бігу на 1500 м серед жінок перемогу здобула 28-річна Орися Мочульська-Дем’янюк (на фото). Випускниця нашого вишу лідирувала впродовж усієї дистанції і фінішувала з результатом 4 хвилини 20,61 секунди. Проте метою бігунки було не лише виграти титул. Хотілося також виконати норматив для участі в чемпіонаті Європи-2021 в приміщенні, та це завдання доведеться відкласти на наступні змагання – чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) у приміщенні, що відбудеться найближчими вихідними.

Золоту нагороду чемпіонату України здобув і стрибун у висоту 32-річний Андрій Проценко, який вищу освіту також здобув у ЛДУФК. При цьому він виконав і норматив на чемпіонат Європи-2021 в приміщенні, який відбудеться в польському Торуні з 5-го по 7-е березня. Проте перемогу Андрій виборов у цікавій та непростій боротьбі.

Після Кубка України в приміщенні, де Дмитро Нікітін з Житомирщини стрибнув на 228 см, цікаво було подивитися, чи зможе він в очній боротьбі кинути виклик Андрію Проценку. Та в Сумах Нікітін зупинився досить рано: після вдалої спроби на 215 см, йому не вдалося подолати 220 см. Тож у підсумковому протоколі він став третім.

Насправді, 220 см з першої спроби не вдалося перелетіти й Андрію Проценку, власне, як і 223 см, на які він переніс другу спробу. Натомість Олег Дорощук з Кіровоградської області подолав обидві висоти, після чого з першого разу стрибнув на 226 см. Їх Проценко вирішив пропустити і розв’язка настала на висоті 228 см.

Виявивши неабияку психологічну стійкість, Андрій сповна використав той єдиний шанс, який у нього лишався: втретє цього сезону подолав 228 см і виграв чемпіонат України в приміщенні. З цією висотою, яка стала до того ж особистим рекордом і нормативом на чемпіонат Європи-2021 в приміщенні, впорався і Дорощук, проте зробив це з другого разу – у нього «срібло».

Ще один випускник нашого Університету Роман Ростикус виборов «бронзу» у бігу на 3000 метрів з перешкодами, показавши результат 8 хвилин 54,38 секунди. При цьому срібному призеру, гостю з Киргизстану Мусульману Джоломанову він програв якихось 0,28 секунди. А найшвидшим був Василь Коваль з Житомирщини – 8.07,13. Сьомим з результатом 9.18,20 фінішував студент четвертого курсу факультету фізичної культури і спорту ЛДУФК Станіслав Козак, який став срібним призером першості України серед молоді, що проводилася в межах національного чемпіонату.

Бронзовим призером чемпіонату став і Василь Іваницький. Змагаючись у семиборстві, випускник нашого вишу набрав суму 5176 очок. Чемпіон і срібний призер – Олексій Касьянов з Запорізької області та вінничанин Вадим Адамчук відповідно – набрали 5756 і 5634 пункти. Шосте місце у цьому виді з результатом 4440 очок посів магістрант факультету фізичної культури і спорту нашого вишу Віталій Гаюк, який окрім того, здобув «срібло» серед молоді.

Інша магістранта ЛДУФК Наталія-Вікторія Хамула посіла четверте місце в стрибках у довжину серед жінок, показавши результат 6 м 11 см. В секторі для стрибків у висоту, змагаючись серед жінок, восьме місце з результатом 179 см посіла студентка четвертого курсу факультету фізичної культури і спорту нашого Університету Ілона Заскалько.

Достатньо гарні результати продемонструвала у Сумах йнизка випускників нашого вишу. Зокрема, Степан Дем’янчук посів п’яте місце у штовханні ядра, а Рената Механчук закрила шістку фіналістів у бігу на 200 м. Аналогічне місце посів й Ігор Желем, який змагався у бігу на 3000 м з перешкодами, а Христина Бойчук стала восьмою у секторі для штовханні ядра серед дорослих та п’ятою у молодіжній першості.

І на сам кінець про чоловічу естафету 4х400 м. Перша команда Львівщини у складі Юрія Васічкіна, Руслана Регана, Дениса Баранова та першокурсника факультету фізичної культури і спорту ЛДУФК Нікіти Родченкова здобула одразу два комплекти срібних медалей – посіла другі місця серед молоді та дорослих, поступившись тільки квартету Сумської області, який фінішував з часом 3 хвилини 16,24 секунди. Галичани відстали від новоспечених чемпіонів на 4,74 секунди. У цьому виді програми серед дорослих друга команда Львівщини посіла п’яте місце – 3.23,03. У її складі бігли випускники ЛДУФК Валентин Горевич та Олег Семенюк і студенти четвертого й третього курсів факультету фізичної культури і спорту – Руслан Кльоз та Олександр Охрімчук відповідно.

Додамо, що команда Львівської області, набравши 850 очок, посіла сьоме місце серед молоді та дев’яте місце серед дорослих з сумою 800 очок.