Остап Маркевич здобув свою першу тренерську перемогу в УПЛ

Упродовж трьох днів, з 11-го по 13-е вересня, було зіграно шість з семи матчів другого туру ювілейного, 30-го за ліком чемпіонату України з футболу сезону-2020/2021 за участю 14-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах дев’яти з яких грають студенти і випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Олександрії», «Маріуполі» та «Русі» головними тренерами працюють Володимир Шаран, Остап Маркевич та Іван Федик відповідно, які вищу освіту здобули в нашому виші.

Перший матч у Прем’єр-лізі після перерви, викликаної матчами збірних, відбувся в Києві. На відміну від динамівців, які делегували в національні команди майже два десятки футболістів, гравці «Десни», одним з лідерів яких є випускник факультету післядипломної та заочної освіти ЛДУФК Андрій Гітченко, планомірно готувалися до поновлення клубного сезону, відтак мали в цьому плані перевагу. Гру на НСК «Олімпійський» можна було розглядати і як репетицію напередодні міжнародних випробувань, оскільки обидва суперники невдовзі проводитимуть поєдинки кваліфікаційних стадій єврокубків.

Через кадрові втрати динамівці суттєво перебудували лінію захисту, зокрема в центральній зоні діяли номінальні крайні оборонці Кендзьора й Миколенко. А в першому таймі травму отримав ще й Тимчик. Незважаючи на територіальну перевагу господарів, гравці «Десни» мали в першому таймі кілька шансів відзначитися. Будківський після передачі Картушова пробив у стійку, а після асисту Калітвінцева він же втратив навіть більш реальну нагоду, не влучивши як слід по м’ячу. Динамівці зуміли створити свої моменти лише під завісу тайму, коли в каркас воріт влучили Кендзьора й Де Пена.

У другому таймі біло-сині діяли в атаці більш активно, завдавши чимало ударів по воротах Паста. Але навіть попри вихід на заміну Родріґеса й Вербіча захист «Десни» встояв – 0:0.

Центральною подією другого ігрового дня в Прем’єр-лізі був матч у Ковалівці Київської області, де місцевий «Колос» проводив перший офіційний поєдинок на своєму стадіоні після капітальної реконструкції. Господарі виглядали краще готовими до сезону, що не дивно, оскільки вже наступного четверга відбудеться їхній дебют в єврокубках у матчі кваліфікації Ліги Європи з грецьким «Арісом».

У звітній грі свою перевагу команда Руслана Костишина в першому таймі втілила в гол Лисенка: нападник влучно пробив головою після флангової передачі Микити Кравченка. Ледве розпочався другий тайм, як Лисенко оформив дубль. Цього разу досвідчений форвард відзначився потужним ударом із району кута штрафного, щоправда, йому допоміг рикошет. Розгромним рахунок зробив Гавриш після розіграшу кутового, а потім свій перший м’яч за «Колос» забив Ісаєнко.

Ще в одному суботньому матчі «Олімпік», у стартовому складі якого на поле вийшли випускники ЛДУФК Тарас Завійський та Орест Лебеденко, на виїзді переміг «Дніпро-1». Господарі на початку гри переважали суперника, але вдало діяв голкіпер «олімпійців» Кичак, і гості встояли. А останні хвилини першого тайму стали провальними для підопічних Дмитра Михайленка. Спочатку Шахаб відкрив рахунок, а потім Когут заробив вилучення. Після перерви гості реалізували чисельну перевагу, забивши ще два м’ячі, на які «Дніпро-1» відповів лише голом Хобленка.

У неділю були зіграні три поєдинки другого туру Прем’єр-ліги. Перший матч в елітному дивізіоні проводив «Минай», за який зіграли випускники факультету післядипломної і заочної освіти ЛДУФК Андрій Ткачук та Олег Голодюк, і одразу ж до закарпатців прийшла перемога. На своєму стадіоні за присутності глядачів вони обіграли «Олександрію» завдяки єдиному голу Антона Шиндера – 1:0. Досвідчений форвард відзначився ударом головою після подачі кутового.

Ще один доволі несподіваний результат було зафіксовано в Запоріжжі. «Зоря», яка в цьому сезоні братиме участь у груповому раунді Ліги Європи, зазнала другої поразки на старті сезону та досі залишається без очок. У матчі на «Славутич-Арені» команди створили чимало моментів, але впевнено діяли воротарі обох команд, Шевченко із «Зорі» та Гальчук із «Маріуполя». Відзначитися ж пощастило Топалову, який відгукнувся на передачу Кулакова після втрати суперниками м’яча в центрі поля та швидкої контратаки. У такий спосіб тренер приазовців Остап Маркевич, який вищу освіту здобув у ЛДУФК, здобув свою першу звитягу у Прем’єр-лізі.

«Суха» перемога однієї з команд була зафіксована і у третьому матчі неділі. «Ворскла» перемогла дебютанта елітного дивізіону – «Інгулець». Перший м’яч на рахунку Степанюка, якому асистував Васін. Закріпив перевагу полтавців Кане з 11-метрового. Команда Юрія Максимова вдруге перемогла в чемпіонаті та очолила турнірну таблицю. Додамо, що півзахисники «Ворскли» та «Інгульця» – Павло Ребенок і Младен Бартуловіч відповідно – вийшли на заміну по ходу другого тайму.

Ще один матч другого туру, «Рух» – «Шахтар» перенесено через спалах захворюваності на коронавірус у «чорно-жовтих». Попередньо клуби узгодили, що поєдинок відбудеться 23-го вересня о 19:30.

ФУТБОЛ. ПРЕМ’ЄР-ЛІГА-2020/2021. 2-й ТУР

«Динамо» – «Десна» – 0:0

«Дніпро-1» – «Олімпік» – 1:3
Голи: Хобленко, 50 –
Шахаб, 44, Тейшейра, 47, Політило, 77 (пен.).

«Колос» – «Львів» – 4:0
Голи: Лисенко, 27, 46, Гавриш, 69, Ісаєнко, 90+4.

«Минай» – «Олександрія» – 1:0
Гол: Шиндер, 34.

«Зоря» – «Маріуполь» – 0:1
Гол: Топалов, 61.

«Ворскла» – «Інгулець» – 2:0
Голи: Степанюк, 36, Кане, 67 (пен.).

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ ПІСЛЯ 2-го ТУРУ