«Пекін-2022» представив нові спортивні піктограми

Оргкомітет XXIV зимових Олімпійських ігор 2022 року, що відбудуться у період з 4-го по 20-е лютого 2022 року в столиці Китаю Пекіні (загалом буде розіграно 98 комплектів медалей з 15-ти зимових видів спорту) представив спортивні піктограми.

За словами організаторів, випуск офіційних піктограм Ігор «завершив захоплюючий рік підготовки до зимових Олімпійських та Паралімпійських ігор в Пекіні-2022».

24 піктограми зимових Олімпійських ігор, натхненні традиційним китайським гравіюванням друку, позначають кожну з дисциплін семи зимових олімпійських видів спорту. Шість символів позначають види спорту зимових Паралімпійських ігор 2022 року.

Створені на основі традиційної художньої форми гравіювання печаток, кожна з піктограм зображує відповідну дисципліну за допомогою унікальних штрихів, що нагадують печатки часів династій Цинь і Хань. Піктограми відображають рух зимових видів спорту і багату культуру Китаю в сучасній графіці.

За словами організаторів, різкий контраст між червоним тлом і білими штрихами також підкреслює витонченість і динамізм зимових видів спорту, а також додає святкової атмосфери Ігор, які перегукуються з китайським Новим роком у 2022 році.

«Випуск спортивних піктограм знаменує прогрес в нашій підготовці до зимових Олімпійських та Паралімпійських ігор в Пекіні 2022 року. Це ще один приклад сучасного уявлення освяченого століттями китайського мистецтва та інтеграції квінтесенції китайської культури в спортивні презентації на олімпійській та паралімпійській аренах», – сказавзаступник директора Департаменту культури й церемоній організації «Пекін-2022» Гао Тянь.

Піктограми були розроблені відповідно до стилю емблем Ігор-2022, причому обидва графічних елементів були створені однією і тією ж групою під керівництвом Лін Цуньчжень, доцента Китайської Центральної академії витончених мистецтв. Натхненні піктограмами Пекіна-2008, версії 2022 року включають також мистецтво каліграфії.


За матеріалами НОК України 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ