Перемога Марії Музичук не допомогла збірній України обіграти команду США

У столиці Казахстану Астані стартував командний чемпіонат світу-2019 Міжнародної федерації шахів (ФІДЕ) серед чоловічих та жіночих команд, на якому Україна змагається тільки в турнірі представниць прекрасної статі. Очолюють українську збірну випускниці Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського сестри Марія та Анна Музичук – третій і п’ятий номери поточного світового рейтингу відповідно. Командний світовий шаховий форум, в якому беруть участь по десять чоловічих і жіночих команд, проходить за коловою системою і завершиться 14-го березня.

Нагадаємо, жіноча збірна України виступає в Астані у такому складі: Марія Музичук, Анна Музичук, Анна Ушеніна, Інна Гапоненко, Наталія Букса. Капітан команди – Михайло Бродський. Зауважимо, що в кожному матчі грає чотири шахістки – одна відпочиває.

У першому турі українки грали проти команди США. На першій дошці Марія Музичук обіграла Татєв Абрамян. На жаль, її партнерки не змогли підтримати переможний почин свого лідера. Більше того, Анна Ушеніна на другій дошці програла Йєп Каріссі. А Інна Гапоненко і Наталія Букса підписали мирну угоду в протистояннях з Сабіною-Франческою Фойшор та Рошель Ву відповідно. Тож у підсумку поєдинок Україна – США завершився внічию з рахунком 2:2.

Зазначимо, що такий результат є в значній мірі несподіваним. Адже до початку зустрічі явним фаворитом були українки, кожна з яких у світовому рейтингу стоїть значно вище за суперницю. Більше того, саме збірну України багато хто з фахівців вважає чи не головним претендентом на золоті нагороди. Втім, це був тільки перший тур, тож основна боротьба ще попереду.

Додамо, що сьогодні, 6-го березня, у другому турі збірна України зустрінеться з командою Єгипту.

Результати інших поєдинків першого туру жіночого турніру: Вірменія – Єгипет – 4:0, Росія – Казахстан – 3:1, Індія – Грузія – 2:2, Китай – Угорщина – 3,5:0,5.

У чоловічому турнірі в першому турі Індія перемогла Швецію – 3,5:0,5, Іран поступився Росії – 1,5:2,5, Єгипет програв США – 1:3, Китай обіграв Азербайджан – 3,5:0,5, а Англія взяла гору над Казахстаном – 2,5:1,5.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ