Перемоги Христини Філевич у складі збірної України з баскетболу 3х3

У столиці України завершився кваліфікаційний етап чемпіонату Європи-2019 з баскетболу 3х3 серед жіночих і чоловічих збірних. Випускниця нашого Університету Христина Філевич у складі української національної команди здобула перемоги над Австрією (12:7) та Данією (18:9), хоча наша збірна за високим рейтингом ще до початку кваліфікації забронювала собі місце у фінальній частині Євро-2019.

Ще перед початком турніру Володимир Холопов, головний тренер жіночої національної збірної України з баскетболу 3х3 розповів: «Збірна України завдяки рейтингу автоматично потрапляє у фінальну частину чемпіонату Європи. Тому цей домашній турнір розглядатимемо, як частину підготовки до більш рейтингових змагань. Але, попри відсутність турнірної мотивації, ми перед домашніми вболівальниками гратимемо на перемогу. Після невдалого виступу на світовій першості наші рейтинги трохи похитнулись, тож нам треба надолужувати згаяне. Щодо змін у складі, то замість Ольги Мазніченко до команди приєдналася Вероніка Любинець. Ольга не може допомогти команді через особисті обставини. Ставку було зроблено саме на Любинець, адже ми вирішили зробили наголос на грі у три секундній зоні. Вона весь цей час працювала у таборі збірної України з баскетболу 5х5 і перебуває у хорошій формі. У Києві дуже вітряно, тож закидати триочкові буде важко. Саме тому ми вирішили сконцентруватись на грі в фарбі та запросили центрову Любинець. Сподіваюся, що на подальші турніри до нас приєднається і Ганна Ольховик, яка нам би дуже допомогла. Наші суперники – Данія та Австрія – молоді команди, які володіють пристойною антропометрією. Вони на чемпіонат Європи ще не кваліфікувалися, тому шукатимуть місце під сонцем».

Підопічні Володимира Холопова в першій грі без надзвичайних зусиль перемогли збірну Австрії. Євгенія Спітковська відкрила лік набраним балам у грі власною дальньою атакою, ще за мить Вікторія Любінець додала бал з проходу. Збірна Австрії першу влучну атаку провела лише на старті другої хвилини матчу, проте одразу все та ж Євгенія Спітковська влучила ще одну дальню спробу та зробила вагому заявку на перемогу своєї команди. Після стартового ривка (8:1) наша збірна дещо збавила оберти, проте контролювала хід поєдинку та тримала суперниць на безпечній для себе відстані. Ефектну крапку в цій зустрічі поставила досвідчена Христина Філевич, яка за секунду до завершення гри реалізувала дальню спробу, чим підняла на ноги усіх уболівальників на трибунах. У підсумку, 12:7 – впевнена перемога нашої збірної.

У другій і останній грі кваліфікації українські баскетболістки (Христина Філевич, Євгенія Спітковська, Вероніка Любінець, Наталія Цюбик) не залишили жодного шансу суперницям з Данії. Євгенія Спітковська відкрила рахунок балом з проходу, після чого Христина Філевич майже одразу повторила успіх своєї партнерки по команді. Загалом на стартових хвилинах матчу гра була в’язкою та рівною, суперниці не дозволяли одна одній виконувати легкі спроби та відповідно швидко набирати бали. Проте дальня атака від Філевич, а після цього ще два від Цюбик зробили перевагу українок більш відчутною. Після цього на куражі українка Наталія Цюбик реалізувала наддальню атаку з дев’яти метрів та просто взірвала емоціями всіх присутніх глядачів на трибунах. Після такого удару в датчанок не виходило абсолютно нічого і наша збірна без проблем довела гру до розгромної перемоги – 18:9. Цим матчем збірна України завершила свої виступи у Києві.

Зазначимо, що, окрім України, кваліфікаційні турніри до чемпіонату Європи-2019 з баскетболу 3х3 відбулися у Латвії та Румунії. В Україні путівки в фінальний турнір Євро-2019 вибороли Литва та Австрія в чоловіків і Білорусь з Данією в жінок. Чоловіча та жіноча збірні України автоматично отримали місце на чемпіонаті Європи завдяки високому рейтингу. У Латвії кваліфікацію подолали Польща та господарі в чоловіків та Італія з Польще в жінок. Жіноча команда Латвії раніше автоматично отримала місце на чемпіонаті Європи. Нарешті в Румунії путівки на Євробаскет-2019 у чоловіків вибороли Німеччина та Іспанія, а в жінок – Іспанія і Румунія.

Нагадаємо, фінальний турнір чемпіонату Європи з баскетболу 3х3 2019 року проходитиме з 30-го серпня по 1-е вересня в угорському Дебрецені. Участь у ньому братимуть по 12 збірних у чоловіків та жінок.


За матеріалами офіційного сайту ФБУ 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ