Переможні традиції родини Шубертів

Україна здобула першу золоту медаль на ІІІ літній Юнацькій Олімпіаді-2018, що триває в ці дні у столиці Аргентини Буенос-Айресі. На найвищу сходинку п’єдесталу пошани по завершенні особистих змагань з фехтування на шпагах зійшла українка Катерина Чорній – онука доцента кафедри фехтування, боксу і національних одноборств Львівського державного університету фізичної культури, Заслуженого тренера СРСР та України, Майстра спорту СРСР, Заслуженого працівника фізичної культури і спорту України, члена тренерської ради Національної федерації фехтування України Шуберта Василя Степановича.

На шляху до фіналу Катерина Чорній обіграла Тамілу Мурідову із Казахстану (15:10), угорку Кінгу Декані (14:13) та чешку Вероніку Белешову (15:11), здобувши у вирішальному поєдинку вольову перемогу над Кайлін Сінь Ян Се з Гонконгу. Поступаючись після двох третин «золотої» дуелі трьома уколами (2:5), у заключні три хвилини бою Катерина зуміла нанести своїй суперниці дев’ять точних уколів, а пропустила лише чотири. Тож на момент завершення протистояння на табло горіли цифри 11:9 на користь українки!

Здобувши «золото» Буенос-Айреса-2018, Катерина не лише відкрила лік звитягам української збірної на ІІІ літній Юнацькій Олімпіаді, а й продовжила переможні традиції родини Шубертів. До речі, її батьки є випускниками нашого університету. Ну а повертаючись до дідуся Катерини Василя Степановича, нагадаємо, що він сам й донині, незважаючи на поважний вік, продовжує виходити на фехтувальну доріжку і приймає участь у турнірах найвищого рівня. І не просто змагається, а стає призером і переможцем. Аби не бути голослівними, скажемо, що лише за останні роки він тричі ставав чемпіоном світу з фехтування на шаблях серед ветеранів!

Також нагадаємо, що Василь Степанович є одним з найкращих тренерів в історії українського фехтування. За десятки років своєї тренерської діяльності він виховав цілу плеяду відомих шаблістів, а найбільш зірковим у світі спорту серед його учнів є Сергій Міндергасов – Заслужений майстер спорту СРСР з фехтування на шаблях, срібний призер Ігор ХХІV літньої Олімпіади в Сеулі-1988 у командній першості, чемпіон світу-1986 в особистих змаганнях та п’ятиразовий чемпіон світу (1986 , 1987, 1988, 1989, 1990 рр.) в командних змаганнях.

Тож увесь колектив Львівського державного університету фізичної культури вітає із завоюванням золотої медалі ІІІ літніх Юнацьких Олімпійських ігор-2018 Катерину Чорній, її батьків, дідуся Василя Степановича та родини Чорній і Шуберт та бажає нових звершень у спорті – як мінімум повторення олімпійського тріумфу Яни Шемякіної!

Слава Українському Спорту!
Слава Україні!