Перестало битися серце Володимира Сафронова

Сумна звістка надійшла зі Сполучених Штатів Америки: у неділю, 14-го лютого, на 70-му році життя відійшов у засвіти видатний український гімнаст, випускник кафедри гімнастики Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, майстер спорту міжнародного класу Сафронов Володимир Йосипович.

Володимир Сафронов народився у Львові в 1952 році. Спортивною гімнастикою почав займатися в кінці 50-х років минулого століття під керівництвом тренера Миколи Селезньова в дитячо-юнацькій спортивній школі олімпійського резерву міста Зеленодольськ Дніпропетровської області, де на той час мешкала його сім’я.

У 1969 році, отримавши атестат про середню освіту, повернувся у рідне місто й поступив на навчання до Львівського державного тоді ще інституту, а нині університету фізичної культури. Ставши студентом кафедри гімнастики, розпочав тренуватися в групі під керівництвом легендарного Віктора Чукаріна. За час навчання в інституті, завдяки своїй природній обдарованості, любові до праці й мудрого керівництва з боку тренера, став одним з кращих гімнастів збірних команд України і СРСР, до складу яких увійшов уже через рік після початку співпраці з Віктором Івановичем. У колекції нагород Володимира Сафронова «срібло» чемпіонату світу-1974 (Варна, Болгарія) в командній першості, «бронза» Кубка світу-1975 (Лондон, Велика Британія) у вільних вправах, три срібних (1973 – опорний стрибок; 1975 – вільні вправи; 1976 – багатоборство) і одна бронзова (1974 – вільні вправи) медалі чемпіонатів СРСР.

Згадуючи спортивну кар’єру Володимира Йосиповича, не можна не відзначити той факт, що саме він став першим у світі гімнастом, який на офіційних змаганнях виконав зіскок з поперечини з потрійним сальто, тим самим назавжди увійшовши в світову історію спортивної гімнастики.

Після завершення спортивної кар’єри у 1976 році, Володимир Сафронов працював тренером молодіжної збірної СРСР, старшим тренером зі спортивної гімнастики Прикарпатського військового округу, заступником начальника СКА (Львів), заступником начальника з фізпідготовки Прикарпатського військового округу. Окрім того, Володимир Йосипович паралельно з роботою проводив активну суддівську діяльність: був арбітром міжнародної категорії, судив найпрестижніші змагання національного і міжнародного рівнів, зокрема, чемпіонат світу-1996 в Сан-Хуані (Пуерто-Ріко) та Олімпіаду-1996 в Атланті (США).

У 1997 році Володимир Йосипович вийшов на пенсію. В тому ж році виїхав до США, де упродовж тривалого часу тренував дітей...

Кафедра гімнастики, Ректорат та увесь колектив Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського висловлюють щирі співчуття рідним та близьким покійного.

Вічная пам’ять...

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ