П’ять медалей борців ЛДУФК на домашній першості України

У Львові, в Універсальному манежі СКА, упродовж трьох днів тривали баталії одразу двох чемпіонатів України з вільної боротьби 2020 року. За нагороди змагалися юніори та юніорки вікової категорії U-20, а також жінки віком до 23 років. Представники кафедри атлетичних видів спорту (завідувач – доцент Федір Загура) на звітних змаганнях здобули п’ять медалей – одну срібну та чотири бронзових.

Найкраще серед підопічних старших викладачів кафедри АВС нашого Університету, кандидатів наук з фізичного виховання і спорту Юлії Стельмах та Ростислава Первачука виступив другокурсник факультету фізичної культури і спорту Назар Богданець (на фото внизу – справа), який змагався у ваговій категорії до 79 кг. На шляху до фіналу він на «сухо» здобув три перемоги, здолавши почергово супротив Данила Василенка із Запоріжжя (11:0), сумчанина Іллі Котовського («туше» за рахунку 7:0) і одесита Кирила Жолоба (3:0).

Непогано загалом Назар відборовся і в фінальній сутичці проти Віктора Крупи з Тернополя. Поступаючись з рахунком 1:4, він ризикнув, намагаючись провести чотирьохбальний кидок і тим самим переломити хід боротьби за чемпіонський титул. Однак у підсумку, як то кажуть, пішов у атаку, а потрапив в полон. Суперник розгадав намір і вдало провів контрприйом – за мить рефері зафіксував, що Крупа поклав Богданця на лопатки. Втім, срібна нагорода національного чемпіонату – гарний результат на головному старті року.

Ще одну нагороду в турнірі юніорів виборов студент четвертого курсу факультету фізичної культури і спорту Віктор Стасів. Свої виступи у ваговій категорії до 61 кг він розпочав з технічної перемоги в 1/8 фіналу з рахунком 12:2 над киянином Тимофієм Польським. Не менш впевнено у чвертьфіналі розібрався й з іншим столичним борцем Сельмі Усамою – рахунок 11:0 говорить сам за себе. На жаль, переможну вікторію галичанина на стадії півфіналу зупинив Єгор Пан із Запоріжжя. Упродовж двох переодів тривалістю по три хвилини кожен Віктор заробив від суддів лише три бали. Натомість суперник – сім...

Втім, без медалі Віктор Стасів (на фото внизу – зліва) не залишився. У сутичці за третє місце він вирвав звитягу з перевагою у два бали (рахунок – 8:6) в очному протистоянні з Сергієм Торгонським із Житомира і в такий спосіб став володарем бронзової нагороди.

Додамо, що в командному заліку в юніорів перше місце посіла збірна Львівської області, яка обійшла дуже сильну команду Київщини. Трійку найкращих команд серед представників сильної статі замкнули борці Івано-Франківської області.

У змаганнях юніорок серед борчинь нашого Університету на медальний подіум зійшла тільки студентка третього курсу факультету фізичної культури і спорту Вікторія Бабіцька. У чвертьфіналі вона переконливо відборолося сутичку проти Марії Костіної з Херсону, здобувши перемогу з «сухим» рахунком 8:0. Натомість у півфіналі їй так і не вдалося пройти оборону представниці Донецької області Катерини Шалікової. У підсумку поразка – 0:4.

Невдача у галицько-донбасівському протистоянні по-спортивному добряче розізлила нашу борчиню. І в «бронзовому» фіналі, де їй «під руку» попалася тезка – Вікторія Коляденко із Житомира, Бабіцька наочно довела, що серед двох Вікторій на спортивну вікторію заслуговує саме вона, а не суперниця. Найкращим свідченням переваги студентки ЛДУФК є той факт, що коли після каскаду прийомів у її виконанні рахунок став 13:2, рефері достроково зупинив сутичку – згідно з правилами, технічна перемога і бронзова медаль до колекції нагород Вікторії Бабіцької (на фото внизу – друга справа).

Ще дві медалі такого ж ґатунку представниці ЛДУФК завоювали у чемпіонаті серед жінок вікової категорії U-23. У ваговій категорії до 55 кг випускниця нашого вишу Тетяна Польова у 1/8 фіналу з перевагою у чотири бали з рахунком 6:2 перемогла Олександру Федорченко з Дніпра, однак у чвертьфінальній сутичці зазнала повного фіаско у львівському дербі з Олександрою Хоменець – 0:10.

Та завдяки тому, що її кривдниця дісталася фіналу, Тетяна отримала нагоду у втішних сутичках поборотися за «бронзу» і своїм медальним шансом, як то кажуть, скористалася на всі сто. Спочатку вона змусила капітулювати киянку Катерину Жданович – 4:1. А вже безпосередньо у боротьбі за третє місце впевнено, з рахунком 8:2, взяла гору над студенткою третього курсу факультету фізичної культури і спорту ЛДУФК Яною Сорокою.

Водночас у ваговій категорії до 65 кг ще одна випускниця нашого Університету Анастасія Остапук після перемог над харків’янкою Анастасією Дрюк (4:2) та Юлією Вітюк з Дніпра (поклала суперницю на лопатки), у драматичному півфіналі з рахунком 4:7 дещо несподівано поступилася львів’янці Манолі Скобельській. Однак у сутичці за місце на медальному подіумі Остапук дуже легко і невимушено перемогла Тетяну Смірнову із Харкова з рахунком 10:0 і стала бронзовим призером.

Додамо, що у командному заліку серед жінок збірна Львівщини посіла друге місце, поступившись першим борчиням Донецької області. Трійку призерів доповнила команда Херсонщини.