П’ятеро каратистів ЛДУФК повернулися з першого після тривалої паузи НТЗ збірної України

У Чорноморську Одеської області відбувся навчально-тренувальний збір національної збірної України з карате. Зазначимо, що це був перший збір головної команди країни після того, як у березні цього року через коронавірус був введений карантин. Тренування відбувалися під керівництвом головного тренера збірної, випускника Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Антона Нікуліна та старшого тренера команди Олександра Тонкошкура.

Як розповів офіційному сайту ЛДУФК один з тренерів збірної України, старший викладач кафедри фехтування, боксу і національних одноборств нашого вишу Ігор Богдан, збір проходив з 19-го по 26-е серпня на базі СК «Катана порт Чорноморськ» за участю 24-х спортсменів з шести міст країни – Києва, Одеси, Львова, Харкова, Чернівців та Чорноморська. Тренерський штаб запросив на НТЗ перших двох номерів збірної в кожній з вагових категорій куміте та чотирьох найперспективніших спортсменів.

Серед учасників – найсильніші каратисти країни, зокрема триразова чемпіонка Європи, володарка олімпійської ліцензії Анжеліка Терлюга, чемпіон Європейських ігор-2019 та Всесвітніх ігор-2017 Станіслав Горуна, триразова чемпіонка Європи та чемпіонка Європейських ігор-2019 Аніта Серьогіна.

Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського на звітному навчально-тренувальному зборі представляли п’ятеро каратистів, а саме: дві студентки третього курсу – чемпіонка Європи серед юніорів Соломія Кміть (вага до 50 кг) і золота медалістка Євро в командній першості Діана Шостак (вага до 61 кг), а також три випускники нашого вишу – чемпіонка Європи в особистій та командній першості Катерина Крива (вага до 50 кг), золота медалістка Євро в командній першості, бронзовий призер Євроігор-2019 Галина Мельник (вага до 68 кг) та бронзовий призер чемпіонату Європи в командній першості Тарас Герчук (вага до 84 кг).

Упродовж збору спортсмени виконували різноманітні тактичні та технічні завдання. Тренувалася команда в дворазовому режимі, маючи за період збору лише один вихідний.

В останній день збору – для розрядки – спортсмени, розділившись на команди, провели на центральному пляжі Чорноморська змагання з пляжного волейболу.

Головний тренер збірної Антон Нікулін розповів, що спортсмени дуже добре, з великим бажанням попрацювали упродовж збору. Володарка олімпійської ліцензії Анжеліка Терлюга відзначила відмінну атмосферу та ефективні тренування під час підготовки.

Додамо, що наступний тренувальний збір національної команди планується в останній декаді вересня у Туреччині. До збору буде залучена збірна цієї країни.

А наступні міжнародні змагання заплановані вже навесні наступного року. У Рабаті (Марокко) відбудеться етап Прем’єр-ліги, у шведському Гетеборзі чемпіонат Європи-2021, а в червні запланована олімпійська кваліфікація до Ігор-2020 у столиці Японії Токіо, які через коронавірус перенесли на літо 2021 року.