П’ятиденна експедиція Лівобережною Україною

25-30 червня 2018 у складі групи членів Товариства «Україна-Світ» доцент кафедри олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури, кандидат мистецтвознавства Олена Падовська взяла участь в науково-пошуковій та агітаційній експедиції Лівобережною Україною.

Подорож була виснажлива і результативна водночас. Адже всього за неповних п’ять днів учасники експедиції відвідали понад двадцять визначних місць, з огляду на історико-культурну цінність. Піски, Прилуки, Густиня, Сокиринці, Тростянець, Качанівка, Ічня, Іржавець, Ромни, Суми, Хоружівка, Тростянець, Гадяч, Зіньків, Опішня, Диканька, Полтава, Шишаки-Гоголеве, Великі Сорочинці, Миргород, Мгар, Лубни, Пирятин, Березова Рудка – в цих назвах видзвонює героїчна історія козацтва, з ними пов’язані штрихи долі геніального Тараса Шевченка. Вартує відчути та на власні очі побачити те хрестоматійне, про що пишуть підручники, про що згадуєш в лекціях. Та окрім збору матеріалу в спілкуванні з місцевими жителями учасники експедиції знайомили з навчальними закладами Львова.

Так, буклети з інформацією про умови вступу до Львівського державного університету фізичної культури потрапив до бібліотек сіл, професійно-технічних училищ, а також до працівників музеїв, де з ними матиме нагоду ознайомитися молодь. Сподіваємося зустріти представників Лівобережної України у нас, як майбутніх вступники до Університету фізичної культури.