Працівники ЛДУФК відвідали Ісламський культурний центр імені Мухаммада Асада (Фото)

Цьогоріч карантин вніс корективи не лише у звичний ритм життя, але й у наші плани щодо подорожей. Можливо, нам дається час на самопізнання. Тож ми вирішили, що навіть у цих умовах можемо і мусимо пізнавати нові світи. Ті, які поруч. І відвідали Крим! Саме так, бо Крим – це Україна! Qırım – bu Ukraina!

Працівники редакційно-видавничого відділу нашого Університету в обмеженому складі скористалися люб’язною пропозицією співзасновника кримськотатарського культурного центру «Кримський дім у Львові» Халіла Халілова, який брав участь у діяльності ГО «Крим-SOS»і 19-го жовтня відвідали Ісламський культурний центр імені Мухаммада Асада.

У Центрі нас гостинно зустрів імам мечеті, шейх Мурат Сулейманов і розповів про мусульманського діяча світової величини, на честь якого названо Ісламський культурний центр.

Мухаммад Асад (ім’я при народженні — Леопольд Вайс), який народився 1900 року у Львові, був журналістом, видатним ісламським письменником, мислителем, дипломатом, зробив величезний внесок у розвиток ісламської культури. Після прийняття ісламу змінив своє ім’я і в новому позначив своє львівське походження – «Асад» у перекладі з арабської означає «Лев».

Імам Мурат запросив нас відвідати молитовну залу (мечеть), навчальні аудиторії та чималу бібліотеку літератури про іслам і східну культуру, адже основна діяльність Ісламського культурного центру полягає насамперед у налагодженні міжрелігійного та міжкультурного діалогу, руйнації міфів щодо ісламу й мусульман, а також підвищенні освіченості мусульман України.

Також наші кримськотатарські друзі надзвичайно цікаво розповідали про історію, багату культуру, звичаї, традиції, обряди кримських татар, ділилися тривожними новинами з Криму.

Символічно, що наша зустріч відбулася саме у ці жовтневі дні, адже 13-го жовтня кримськотатарський народ вшановує пам’ять видатного кримськотатарського вченого-тюрколога, поета, громадського діяча Бекіра Чобан-заде (Bekir Vaapoğlu Çoban-zade), який розділив долю представників українського «розстріляного Відродження». А 21-го жовтня українці згадують жертв примусової наймасовішої депортації населення Західної України, так званої операції «Захід».

Тож маємо спільну історію і спільне сьогодення, і безліч причин пізнавати один одного, живучи поруч, адже, пізнаючи сусідів, дізнаємося більше про себе.

Дякуємо і до зустрічі! Sağolunuz! Körüşkence!

 

Оксана Борис, 
керівник редакційно-видавничого відділу 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ