Представники ЛДУФК взяли участь у національному суддівському семінарі з волейболу (Фото)

Упродовж трьох днів Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського у співпраці з Федерацією волейболу України і Львівським конференц-бюро провели у Львові національний суддівський семінар з волейболу, учасниками якого були й викладачі та студенти кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун) нашого вишу.

Про підсумки проведення семінару пресслужбі нашого Університету розповів Левків Володимир Іванович, співголова організаційного комітету, відповідальний за спортивну роботу ЛДУФК імені Івана Боберського, доцент кафедри спортивних та рекреаційних ігор, президент громадської організації «Львівська обласна федерація волейболу».

– Чи проводився у Львові у попередні роки національний суддівський семінар з волейболу?
– Цього року у Львові вперше проведено національний суддівський семінар з волейболу. У попередні роки відбувалися лише регіональні, участь в яких брали судді з західних областей України. Варто відмітити, що у серпні 2020 року було заплановано проведення у Львові україно-польського суддівського семінару, до участі якого станом на листопад 2019 року зголосилося близько 250 польських і більше 150 українських арбітрів. На жаль, через пандемію коронавірусу міжнародний семінар було відмінено, але у заплановані терміни проведено національний суддівський семінар з волейболу.

– Хто взяв участь у національному суддівському семінарі з волейболу?
– На семінар до Львова приїхало близько 100 суддів з волейболу, які проводять змагання чемпіонату України та розіграшу Кубка України, виконуючи функції технічного делегата, першого і другого судді. Вони представляли різні регіони України, зокрема Вінницьку, Волинську, Дніпропетровську, Донецьку, Закарпатську, Запорізьку, Івано-Франківську, Київську, Одеську, Рівненську, Сумську, Тернопільську, Харківську, Херсонську, Хмельницьку, Чернігівську і Чернівецьку області та місто Київ.

Також в роботі національного суддівського семінару взяли участь більше 20 суддів Львівщини, які під час офіційних всеукраїнських змагань з волейболу виконують функції судді-секретаря, судді-інформатора, судді на лінії та проводять чемпіонати й універсіади Львівської області з волейболу.

Крім того, почесними гостями семінару були президент Федерації волейболу України (ФВУ) Михайло Мельник, головний тренер чоловічої національної збірної команди України Угіс Крастіньш, а також арбітр Міжнародної федерації футбольних асоціацій (ФІФА) Юрій Можаровський та інспектор футбольної Прем’єр-ліги України Орест Шмигельский.

– Як Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського долучився до проведення семінару?
– Наш Університет впродовж багатьох років співпрацює з Федерацією волейболу України. На базі нашого вишу проводилися регіональні суддівські семінари. Коли у вересні 2019 року стало відомо про проведення у Львові україно-польського суддівського семінару, ЛДУФК, як співорганізатор заходу, звернувся до Львівського конференц-бюро Львівської міської ради з заявою на співфінансування міжнародного семінару за програмою «Львів науковий» і отримав з міського бюджету 25 000 гривень, які були використані на виготовлення візуальної продукції, папок, блокнотів і ручок для учасників заходу, на оренду конференц-залу готелю «СКА».

Університет долучився не лише до організації заходу, але й до його проведення. Оскільки Львів у серпні було віднесено до «помаранчевої» зони карантину, і до масових заходів дозволено залучати до 100 осіб, організаційним комітетом семінару було прийнято рішення провести роботу технічних делегатів, перших і других суддів у конференц-залі готелю «СКА», де судді проживали і харчувалися, а роботу місцевих суддів, переважна більшість яких є студентами нашого університету, – на кафедрі спортивних і рекреаційних ігор. Шкода було втрачати нагоду залучити до навчання місцевих суддів арбітрів міжнародної і національної категорій з інших областей, які спеціалізуються на окремих питаннях суддівської діяльності. Тому окрема подяка завідувачу кафедри, доценту Ковцуну Василю Івановичу за успішне проведення на кафедрі навчання місцевих суддів.

– Які основні результати роботи національного суддівського семінару з волейболу Ви можете відмітити?
– Під час семінару підведено підсумки проведення міжнародних і всеукраїнських змагань у попередньому волейбольному сезоні, обговорено новий формат чемпіонату України серед чоловічих і жіночих команд, вручено сертифікати та емблеми арбітрам, які підвищили рівень суддівської кваліфікації, заслухано і обговорено доповіді суддів міжнародної і національної категорій з актуальних проблем суддівської діяльності, визначено рівень теоретичної і методичної підготовленості суддів, презентовано нову суддівську форму, вперше проведено волейбольний турніру серед арбітрів з метою підготовки до традиційного міжнародного суддівського турніру у Словаччині «Меморіал Ігора Мартона».

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ